Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
24 лютого 2020
3,8 °C
снег

Новини

Україна
В УКРАЇНІ ПРИПИНИЛИ ДІЯЛЬНІСТЬ 40 ПІРАТСЬКИХ КІНОТЕАТРІВ
06 лютого 2019, 14:55

Лише за минулий рік кіберполіція закрила 40 нелегальних онлайн-кінотеатрів і спільно з телевізійниками виявила десятки інших фактів піратства. Зловмисники крали все, починаючи від звичайних фільмів і закінчуючи сигналом сотень платних телеканалів.

Одному із жителів Хмельницького може світити  тюремний строк. При обшуку в нього вилучено близько тисячі смарт-приставок, які транслювали крадені українські та закордонні канали, що зазвичай є платними. Виглядає це так: у законного провайдера пірати купують картки доступу до супутникового чи кабельного телебачення, зламують їх, налаштовують сервери за кордоном і потім супутником або ж інтернетом через такі приставки зі спеціальними налаштуваннями продають вкрадені канали іншим людям. Для останніх виходить дешевше, аніж платити легальним компаніям. "Абонент платить тобі гроші – ти напряму їх отримуєш і нікому нічого не відраховуєш. Пірат, по суті, краде результат роботи тисяч людей не тільки в Україні, а й за кордоном, які створюють контент".

Такі випадки не поодинокі, тож медійники на них реагували разом із кіберполіцію. "Здійснено супроводження 83 кримінальних проваджень. 17 особам було оголошено повідомлення про підозру. І 37 справ було спрямовано до суду з обвинувальними актами", - повідомляють правоохоронці. Частину піратських сайтів заблокували, 40 онлайн-кінотеатрів закрили, але пірати вивозять до інших країн сервери, а нерідко на руку злочинцям грають і рішення судів. Максимальний термін за піратство – до 6 років позбавлення волі, але на практиці таких покарань немає. "Усі схильні спокійно ставитися до порушників, котрі фізично нічого не вкрали, не вломилися в хату, не створили дискомфорт", - пояснює юрист Олександр Папуця. 

Втім, і за таких умов медійники та Україна все ж мають чим похвалитися. "Це закриття найкрупніших піратів. Це зміни українського законодавства, внаслідок чого всі рекламодавці забрали свої продукти у піратів", - каже директор зі стратегічного розвитку компанії StarLightMedia Федір Гречанінов. "Чимало провайдерів несуть відповідальність за свої вчинки. І майже 50 партнерів з’явилося у нас минулого року", - додає Ярослав Пахольчук. Така ж позитивна тенденція – і ставлення українців. Чимало користувачів принципово відмовляється від краденого. "Останні три роки українці почали звертати увагу на те, як вони користуються тими чи іншими благами, і вони почали розуміти, що платити – це не так болісно, а по-друге, це нормально", - пояснює директор із маркетингу і стратегії Megogo Іван Шестаков.

Частина українців цілком легально дивиться канали чи фільми і без грошей – у тому ж таки інтернеті на офіційних сайтах каналів чи через звичайні антени. І від цього, визнають медійники, виграють усі, адже завдяки розвитку легального з’являється все більше фільмів та програм, які близькі та зрозумілі кожному. 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар