Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
16 лютого 2020
3,0 °C
переменная облачность

Новини

Україна
У ХРИСТИЯН СХІДНОГО ОБРЯДУ РОЗПОЧАВСЯ СТРАСНИЙ ТИЖДЕНЬ: ЩО ПРИЙНЯТО РОБИТИ
22 квітня 2019, 12:05

Від понеділка, 22 квітня, у християн східного обряду починається Страсний тиждень. Це – найскорботніші дні перед Великоднем, який цьогоріч святкують 28 квітня.

Під час сьомого і останнього тижня Великого посту згадують про останні дні земного життя Ісуса Христа, розп'яття, смерть і воскресіння. Кожний день тижня називають Великим. У ці дні у церквах проходять особливі служби, не святкують дні святих, не поминають померлих, не проводять обряди хрещення і вінчання.

Особливо важливими вважають три останні дні Великого посту. У Чистий четвер прийнято вставати вдосвіта і митися, прибирати оселю, фарбувати яйця і пекти паски. У Страсну п’ятницю заборонено працювати, співати чи танцювати. Це найскорботніший день перед Великоднем, адже у цей день згадують муки Христа.

У Велику суботу у церквах починаються служби, священики одягають світле вбрання, замість чорного, у якому проводили служби під час посту. Увечері суботи починаються служби і вночі віряни зустрічають Великдень.

Нагадаємо, у неділю, 21 квітня, християни за юліанським календарем відзначають одне з 12 головних свят - Вхід Господній до Єрусалима або Вербну неділю. Це свято нагадує про день у життя Ісуса Христа, коли він за тиждень до воскресіння в'їхав на ослиці в'їхав до Єрусалима, а йому назустріч вийшло багато містян. 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар