Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
27 листопада 2021
9,3 °C
небольшой дождь

Новини

Україна
ТУЗЛОВСЬКІ ЛИМАНИ: ЯК ВЛАШТУВАТИ ДИКИЙ ВІДПОЧИНОК У НАМЕТАХ СЕРЕД РІДКІСНИХ ПТАХІВ
12 червня 2020, 15:00
ТУЗЛОВСЬКІ ЛИМАНИ: ЯК ВЛАШТУВАТИ ДИКИЙ ВІДПОЧИНОК У НАМЕТАХ СЕРЕД РІДКІСНИХ ПТАХІВ

На території парку "Тузловські лимани" можна побачити представників 53 рідкісних видів птахів.

Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це гарна нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні та познайомитися з новими місцями. 

Найгарніші куточки країни, де можна відпочити від тривалого карантину та напруженої роботи зовсім поруч. Охочі ізолюватися від метушні та провести кілька днів у наметі у тиші серед рідкісних птахів можуть влаштувати відпустку на території Національного природного парку "Тузловські лимани", що в Одеській області.

Рідкісні птахи і відпочинок у тиші: чим приваблюють Тузловські лимани 

Сотні видів птахів, лимани і дика природа - Тузловські лимани ідеально підійдуть для туристів, які обожнюють дикий відпочинок із наметами або ж для тих, хто хоче пожити у тиші. 

Національний природний парк "Тузловські лимани" має площу у 27865 гектарів, яка включає 13 лиманів. Саме на цьому місці проходить міграційний коридор: через нього пролітають тисячі птахів під час сезонних перельотів до місць гніздування. Також тут відпочивають перелітні птахи і гніздяться водоплавні. 

Загалом науковці нарахували тут майже 260 видів птахів, а  53 з них - занесені до Червоної книги України. Саме тут можна побачити кучерявих пеліканів та інших рідкісних птахів. 

До 2015 року Тузловські лимани були заповнені браконьєрами, однак наразі парк намагаються розвивати і оберігають його. Однак на території можна відпочити, розклавши намет. Також тут є бунгало з маленькими віконцями, крізь які можна спостерігати за місцевими птахами. 

Тузловські лимани

Тузловські лимани

Як доїхати до Тузловських лиманів
Тузловські лимани розташовані на півдні Одеської області, тож спочатку потрібно доїхати потягом до Одеси. Наприклад, зі столиці курсує потяг за напрямком "Київ - Одеса", який перебуває у дорозі 7 годин. 

Ціни на квитки інтерсіті "Київ - Одеса":

сидячі місця першого класу - 940 грн.;
сидячі місця другого класу - 464 грн. 

Тузловські лимани

Щоб дістатися пункту призначення, потрібно буде витратити час на поїздку мікроавтобусом. Так, з Одеси прямують маршрутки, якими можна дістатися пункту Росєйка. Звідти потрібно рухатися у бік парку: орієнтирами стануть знаки і маяк. Піший маршрут починається біля зеленої будівлі, на якій намальовані птахи-мешканці парку. 

Також до Тузловських лиманів можна доїхати і автомобілем.

Тузловські лимани

Де поселитися на Тузловських лиманах

Найкраще на Тузловських лиманах відпочивати у наметах. Вхід на територію вільний, тож тут дозволено зупинитися для дикого відпочинку у зоні регульованої рекреації. Однак тим, хто планує кількаденний відпочинок, варто подбати про питну воду, адже тут її немає.

Тузловські лимани

Для тих, хто хоче більш цивілізованого відпочинку, у найближчих населених пунктах є котеджі, готелі та кімнати, які здають туристам. Ціни на житло коливатимуться від 500 до понад 1500 грн за добу. 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар