Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
19 вересня 2021
11,3 °C
небольшой дождь

Новини

Україна
17 ЧЕРВНЯ 2020 РОКУ: ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО, ПРИКМЕТИ ТА ДЕНЬ АНГЕЛА
17 червня 2020, 12:28
17 ЧЕРВНЯ 2020 РОКУ: ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО, ПРИКМЕТИ ТА ДЕНЬ АНГЕЛА

День ангела відзначають: Іван, Марія, Митрофан, Мефодій, Назар, Петро, Ростислав, Софія, Олександр, Опанас, Валерій, Елизар та Кирило. 

Який день
Сьогодні, 17 червня 2020 року, Всесвітній день боротьби з опустеленням і посухою. Цей день проголосили 1995 року Генеральною Асамблеєю ООН (резолюція A/RES/49/115) у зв'язку з річницею від дня прийняття 1994 року Конвенції ООН по боротьбі з опустеленням. 

Щорічно людство продовжує втрачати 12 мільйонів гектарів земель та 75 мільярдів тон родючих ґрунтів, на яких можна було б отримувати 20 млн тон зерна. 

Сьогодні країнам світу пропонують присвячувати Всесвітній день підвищенню інформованості про необхідність міжнародної співпраці в боротьбі з опустелюванням і наслідками засухи.

Уперше Всесвітній день мотоцикліста відзначили 22 липня 1992 року. Тоді у кількох країнах ентузіасти, залишивши автомобілі в гаражах, вирушили на роботу на мотоциклах. 

Також 17 червня в багатьох країнах пострадянського простору відзначається професійне свято - День медика, який щорічно святкується у третю неділю червня.

Яке православне свято
Сьогодні шанують пам’ять святителя Митрофана Константинопольського.

Митрофан народився у III столітті в Римі, але згодом переїхав у Візантію. Там він продовжив навчання у єпископа Тита. Той побачив старанність батька Митрофана Дометіана і призначив його своїм наступником. Митрофан зійшов на єпископський престол після свого батька і брата, 316 року.

Пізніше Візантію відвідав імператор Костянтин I. Через час правитель переніс столицю імперії у Візантію і перевів туди Митрофана. 325 році в Нікеї відбулося 1-е Всесвітнє Зібрання єпископату. На ньому імператор назвав Митрофана своїм батьком і випросив для нього титул патріарха. До того часу святителю було 116 років, і він не зміг бути присутнім на зборах. Через рік Митрофан помер.

День Святого Духа

Після Трійці відзначається свято на честь Святого Духа. Дату встановила церква "заради величі Пресвятого і Животворящого Духа", у протидію вченню єретиків, що відкидали Божество Святого Духа і єдиносущність Його з Богом Отцем і Сином Божим.

Які традиції на свято 
Слов’яни називали Митрофана Навозником, і це не є образою. Саме сьогодні потрібно обов’язково удобрити землю. 

17 червня цвітуть різні види яблуні, горобини. Якщо вже відцвів бузок, то його, за прикметами, можна обрізати.

Також стежать за полуницею. Як тільки ягоди починають червоніти, значить, прийшов час сіяти гречку.

Іменини
День ангела відзначають: Іван, Марія, Митрофан, Мефодій, Назар, Петро, Ростислав, Софія, Олександр, Опанас, Валерій, Елизар та Кирило.

Що не можна робити 

  • Не можна сваритися
  • Не можна підмітати
  • Не можна сумувати
  • Не можна плакати
  • Не можна вінчатися.

Що сталося у цей день 
1462 — волоський господар Влад III Дракул здійснив невдалу спробу вбити османського султана Мехмеда II, після чого мусив відступати з Волощини
1621 — на нараді у Сухій Діброві під Білою Церквою Петро Сагайдачний запропонував гетьману Якову Бородавці об'єднати їхні козацькі війська й виступити на допомогу польсько-литовському війську проти османського під Хотин
1885 — У нью-йоркську гавань прибула Статуя Свободи — дарунок французького народу Сполученим Штатам Америки
1917 — у Києві відкрився II Всеукраїнський військовий з'їзд (тривав до 23 червня), під час якого було проголошено автономію України (4 червня за Юліанським календарем)
1950 — чиказький лікар Річард Лоулер за 45 хвилин здійснив першу операцію з пересадки нирки людині
1953 — В Східній Німеччині почалось повстання проти сталінського режиму, яке було жорстоко придушене із застосуванням танків
1955 — відбувся перший політ радянського пасажирського реактивного літака ТУ-104
1993 - Україна і Російська Федерація розділили Чорноморський флот

Народні прикмети на 17 червня
Духота під час сходу сонця передвіщає негоду.
Якщо у цей день припасти до землі вухом і прислухатися, вона відкриє, де заховані скарби.
Якщо вітер дме з півночі — буде погана погода.
Вітер на Митрофана подме з гнилого кута (північного заходу) — чекай негоди.
Дівчата в Духів день пускають по воді вінки і ворожать. Якщо вінок поплив – чекай щастя, а якщо тут же потонув, це до нещастя. 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар