Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 серпня 2019
18,3 °C
пасмурно

Статті

ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ ВВЕДЕННЯ ЗБОРУ В ПФ З ПРОДАЖУ ФІЗОСОБАМИ ІНВАЛЮТИ З 2-Х ДО 3-Х МІСЯЦІВ
13 грудня 2012, 00:00
ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ ВВЕДЕННЯ ЗБОРУ В ПФ З ПРОДАЖУ ФІЗОСОБАМИ ІНВАЛЮТИ З 2-Х ДО 3-Х МІСЯЦІВ

Національний банк України виступає за збільшення перехідного періоду введення збору в Пенсійний фонд з продажу фізичними особами іноземної валюти.

«За ініціативи Національно банку сьогодні розглядається можливість збільшення перехідного періоду введення збору з продажу валюти з 2-х місяців на 3 місяці», - розповів голова Комітету із запобігання проведенню недобросовісних валютних операцій НБУ Юрій Горшков.

Вказаний період передбачається для того, щоб люди визначились, яку кількість валюти обміняти на гривню, а яку тримати в якості заощаджень. “Цей період для того, щоб люди могли визначитись, яку частину валюти їм потрібно поміняти на гривню для якихось насущних потреб, а яку - залишити в валюті, наприклад, зберігати на депозиті. НБУ виступає за зменшення до 10% збору в ПФ з продажу фізособами інвалюти.

Нагадаємо, що 16 листопада депутат Верховної Ради, голова комітету з питань фінансів, банківської справи, податкової й митної політики Віталій Хомутиннік зареєстрував у парламенті законопроект №11433, що передбачає введення збору в ПФ із продажу фізособами готівкової валюти в обсязі 15% суми угоди. В законопроекті було передбачено перехідний період в межах 2 місяців.

3 грудня депутат Верховної Ради Валерій Шаманов (позафракційний) запропонував парламенту запровадити збір до ПФ із продажу фізособами готівкової валюти в обсязі 10% суми угоди. Банкіри та експерти зазначили, що такий варіант буде для ринку прийнятним та компромісним.

Сергій Ярмоленко,

експерт Департаменту економічного аналізу НБУ

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар