Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
21 червня 2021
25,7 °C
небольшой дождь

Статті

Збережіть ліс
14 грудня 2013, 00:00
Збережіть ліс

Традиційно склалося так, що ми не уявляємо собі Новорічних cвят без ялинки. Звичайно, маючи свій будинок та двір, можна виростити живу ялинку і прикрашати її на свята. Можна придбати штучну ялинку. Тим більше, що нині ринок пропонує нам величезний вибір різноманітних як за виглядом, так і за ціною штучних лісових красунь, котрі мають безліч переваг, а подекуди виглядають так природно, що їх взагалі важко відрізнити від справжніх.

Та якщо ви вже ніяк не можете обійтися без запаху і вигляду справжньої ялинки, то постарайтесь щоб цей вибір не нашкодив природі. І про це я хочу вам розповісти.

Вічнозелені сосни, ялини та ялиці безперервно поглинають вуглекислий газ, затримують пил, сажу, різноманітні токсичні, канцерогенні та радіоактивні речовини, виробляють кисень та очищують повітря. Хвойні ліси виділяють фітонциди і тим самим лікують нервові та астматичні захворювання. Своїм корінням вони укріпляють ґрунти, вразливі до ерозії, поглинають та втримують надлишок води. Крім того, ці дерева є необхідними компонентами екологічних систем, а для багатьох істот – рідною домівкою.

Тому не всі дерева підряд можна рубати. І працівники лісового господарства добре зважують всі моменти рубки, перед тим як зелені красуні потраплять на ринки. І при цьому беруть лише ті дерева, які спеціально для цього посаджені, або заважають санітарній чистці. Але покупцям все рівно потрібно бути уважними, щоб продавці реалізовували законно вирубані деревця, бо щороку від рук браконьєрів в Україні потерпають території, принаймні купуйте дерево з биркою, адже так ви зробите ще один крок у напрямку захисту від браконьєрства і збережете наші ліси.

А панам-браконьєрам хочу нагадати, що за несанкціоноване вирубування ялинок, згідно із ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накладається штраф у розмірі від 85 до 170 грн. на громадян, та на посадових осіб – від 119 до 204 грн. Крім цього, злочинець має відшкодувати завдані природі збитки в розмірі 126 грн. за кожну зрубану в грудні-січні ялинку діаметром стовбура в місці зрізу до 10 см.

І я впевнений, що разом із виявленням свідомості вінничан настане кінець передноворічного бізнесу тих, хто обкрадає наші ліси, і наблизить нас до цивілізованих підходів природокористування, які допоможуть зберегти та покращити наше довкілля. Також, вітаю вас із наступаючими святами, бажаю щоб усі найзаповітніші мрії збулись.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар