Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
29 січня 2020
2,0 °C
небольшой снег

Статті

ЗАЛЕЖНІСТЬ РОЗМІРУ ПЕНСІЙ ВІД СПЛАТИ СТРАХОВИХ ВНЕСКІВ
14 травня 2012, 00:00
ЗАЛЕЖНІСТЬ РОЗМІРУ ПЕНСІЙ ВІД СПЛАТИ СТРАХОВИХ ВНЕСКІВ

Із 1 жовтня 2011 року матеріальне забезпечення громадян, які виходять на заслужений відпочинок, регламентується нормами нового пенсійного закону, за котрим передбачено пенсійний вік для жінок і чоловіків 60 років, при наявності страхового стажу не менше 15 років для призначення мінімальної пенсії, та для підвищення пенсії за понаднормовий стаж жінкам - 30 років, чоловікам – 35 років.

За Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», розмір пенсій залежить від страхового стажу та заробітної плати (доходу), яких сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України.

Страховий стаж – це період, протягом котрого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за котрий щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Цей внесок визначають як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, встановлених законом на місяць, за котрий нараховують заробітну плату (дохід).

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховують до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний внесок.

У разі, коли зазначену доплату не було здійснено, до страхового стажу зараховують період, визначений за кожен місяць пропорційно сплаченим страховим внескам.

Таким чином, сплата страхових внесків перестає бути простим обов’язком, а набуває морального змісту, тому що торкається інтересів найманих працівників, їхніх майбутніх пенсійних і соціальних прав та забезпечує поточні пенсійні виплати. А сплачені сьогодні пенсійні внески в майбутньому повернуться у вигляді пенсій.

Тетяна Свиридович,

перший заступник начальника управління

ПФУ у Вінницькому районі

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар