Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
13 листопада 2019
10,0 °C
переменная облачность

Статті

ЗАХИСТ КОРДОНУ З МОЛДОВОЮ УКРІПЛЕНО
08 вересня 2012, 00:00
ЗАХИСТ КОРДОНУ З МОЛДОВОЮ УКРІПЛЕНО

Делегація з Вінницької області на чолі з головою облради Сергієм Татусяком відвідала м. Одесу. Метою візиту стало підписання угоди про співпрацю між єврорегіоном «Дністер» та місією Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM). В складі делегації були директор Координаційного центру єврорегіону «Дністер» Володимир Мережко та голова бюджетної комісії Вінницької області Наталія Гетце.

У відповідь на спільне звернення Президентів Республіки Молдова та України до Європейської Комісії 30 листопада 2005 року розпочала свою діяльність місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM). EUBAM представляє собою унікальний інструмент, з допомогою якого ЄС намагається, з одного боку, сприяти розвиткові законної торгівлі та пересуванню осіб, а з іншого - гарантувати безпеку своїх громадян. EUBAM прагне, щоб прикордонні та митні процедури в Молдові та Україні були аналогічними європейським шляхом надання нашим партнерам всебічної підтримки у впровадженні передового досвіду ЄС через свою штаб-квартиру в Одесі та шість польових офісів з обох сторін молдавсько-українського кордону. Партнером з реалізації програми виступає Програма розвитку ООН (ПРООН).

Голова Ради єврорегіону "Дністер" Сергій Татусяк і голова місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні, Удо Буркхолдер підписали угоду, дійсну до 30 листопада 2015 року. Як зазначено у заяві EUBAM, співробітництво місії з єврорегіоном «Дністер» відбуватиметься з метою посилення потенціалу українських і молдовських правоохоронних органів у прикордонних регіонах, які входять до складу єврорегіону (з боку України - Вінницька область; з боку Республіки Молдова - райони Сороки, Шолденешти, Флорешти, Резина, Окниця, Дондушени). Тепер перед місією стоїть ряд завдань. По-перше, робити внесок у підвищення загальних можливостей прикордонного та митного управління, можливостей України і Молдови у боротьбі з організованою злочинністю на кордоні, а також наближення стандартів правоохоронних органів та органів, що працюють на кордоні, до стандартів ЄС.; сприяти Молдові та Україні у виконанні їхніх обов’язків згідно з планами дій європейської політики добросусідства та угод з партнерського співробітництва.

В рамках місії проходять навчання без відриву від робочого місця, EUBAM надає технічну і дорадчу допомогу молдовським та українським прикордонним і митним службам, проводить спеціалізовані курси навчання з ключових митних питань та питань охорони кордону, організовує навчальні поїздки в країни ЄС для ознайомлення з передовим європейським досвідом, регулярно проводить спільні прикордонні патрулі зі своїми партнерами, а також спеціальні спільні операції з охорони кордону.

Голова Комісії з питань бюджету Вінницької облради Наталія Гетце відмітила, що бюджет EUBAM на 2011-2013 роки становить 21 мільйон євро. Це консультативно-технічний орган, який повністю фінансується Європейським Союзом у межах європейського інструменту добросусідства та партнерства. Окрім того, Наталія Гетце повідомила, що EUBAM та «Дністер» вже почали роботу над першим спільним проектом. Він стосується облаштування двох прикордонних пунктів пропуску на українсько-молдовському кордоні. Підписання угоди з однією з кращих місій Євросоюзу є великою перемогою для Вінницької області.

Світлана Ярова

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар