Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
21 серпня 2019
29,0 °C
ясно

Статті

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНВАЛІДІВ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ
14 березня 2013, 00:00
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНВАЛІДІВ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ
Проблема інвалідності серед інших соціальних проблем сучасного світу набула такої ваги, що може вважатися актуальною для будь-якої держави. Вона спонукає громадськість різних країн приділяти велику увагу пошуку, розробці та впровадженню моделей соціальної підтримки, які б  відповідали потребам людей із функціональними обмеженнями й оптимально пристосовували їх до місцевих умов та ресурсних можливостей. Постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року №321 схвалено новий Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, відповідно до якого інвалідам видаватимуться направлення на забезпечення засобами реабілітації, що виготовляються в умовах серійного виробництва, та визначено механізм їхнього безоплатного забезпечення.
Облік інвалідів, дітей-інвалідів, інших осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, ведуть місцеві органи праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання осіб або, як виняток, за місцем проживання. Інваліди та діти-інваліди, діти віком до 18 років з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації відповідно до індивідуальної програми реабілітації. Ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ і ветерани державної пожежної охорони забезпечуються лише протезами верхніх та нижніх кінцівок, спеціальними засобами для самообслуговування та догляду. Жінки після мастектомії та з вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочних залоз, ліфами для їх кріплення, ортезами на верхні кінцівки, зокрема, компресійними рукавами. Особи похилого віку забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок, спеціальними засобами для самообслуговування та догляду.
Забезпечення інвалідів по слуху мобільними телефонами здійснюється лише на підставі висновоку МСЕК про інвалідність по слуху, для інвалідів I і II групи по зору годинниками. До технічних та інших засобів реабілітації належать: протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття; спеціальні засоби для самообслуговування та догляду; засоби для пересування; допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому; меблі та оснащення; спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.
Інваліди, за бажанням, зможуть отримати засоби реабілітації через управління праці та соціального захисту або через сервісний центр із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування, який знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 126, тел. 43-16-45.
Для взяття на облік інвалід, дитина-інвалід, інша особа або їх законні представники подають управлінню праці та соціального захисту населення заяву, паспорт або свідоцтво про народження, висновок МСЕК про встановлення інвалідності, для дітей-інвалідів - висновок ЛКК; індивідуальну програму реабілітації, ідентифікаційний номер, довідку про реєстрацію місця проживання для дітей; пільгове посвідчення, копію членського квитка (для інвалідів по зору, слуху з числа членів УТОС, УТОГ). Законний представник інваліда, дитини-інваліда, іншої особи подає документи, що підтверджують його особу та повноваження.
Що стосується забезпечення протезно-ортопедичними виробами, ортопедичним взуттям та допоміжними засобами для особистого догляду та захисту, то особа, що потребує такі вироби, особисто звертається до протезно – ортопедичного підприємства з роздрукованим направлення управління праці та соціального захисту населення. Виготовлення цих засобів потребує зняття антропометричних даних та примірок.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар