Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
25 січня 2020
1,2 °C
облачно с прояснениями

Статті

ЗА СПАЛЮВАННЯ ОПАЛОГО ЛИСТЯ - ШТРАФ У РОЗМІРІ ВІД 340 ДО 1700 ГРН.
20 вересня 2012, 00:00
ЗА СПАЛЮВАННЯ ОПАЛОГО ЛИСТЯ - ШТРАФ У РОЗМІРІ ВІД 340 ДО 1700 ГРН.
Цієї осені свою роботу активізують мобільні групи, які слідкуватимуть за тим, щоб на території міста люди не палили опале листя, траву та інші відходи. Як і минулого року вони будуть відслідковувати паліїв і складатимуть протоколи, по яких адмінкомісії накладатимуть штраф. Якщо минулої осені мобільні групи більше приділяли уваги роз’ясненню мешканцям про те, що палити листя заборонено, то цього року за таке порушення буде одразу складатись протокол.
Вже кілька років поспіль у Вінниці проводиться активна роз’яснювальна робота з приводу того, що спалювати гілля та листя не лише шкідливо для здоров’я, а й може негативно позначитись на сімейному бюджеті, адже штраф за таке адмінпорушення становить від 340 грн. до 1360 грн. Альтернатива є – працівники КУП «ЕкоВін» та інших підприємств забирають опале листя разом із побутовим сміттям за графіком, по якому працюють у приватному секторі.
Не зважаючи на те, що вінничани мають альтернативу спалюванню листя, цієї осені у місті все ж таки горять багаття, а повітря забруднюється густим димом. Щоб зупинити цю ситуацію, у Вінниці цієї осені знову будуть працювати мобільні групи, які відслідковуватимуть паліїв. До їх складу входитимуть працівники міліції, санстанції, виконавчих органів міської ради, екологічної інспекції, квартальних комітетів тощо. Допомогти мобільній групі ефективно працювати можуть самі вінничани, набравши номер телефону відділу «Цілодобова варта» 15-60 і повідомивши про місце, де горить багаття. Оператори цієї служби оперативно передадуть інформацію відповідальним особам в будь-який час доби і повідомлять адресу осередку забруднення повітря.
Спалювання листя і сміття є прямим порушенням Закону України "Про охорону атмосферного повітря", статті 77–1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Громадяни та посадові особи, котрі його порушили, отримують штраф. Його розмір призначає адміністративна комісія. Штраф може коливатись від 340 до 1360 грн. для фізичних осіб, а для юридичних – від 850 до 1700 грн.
 Минулого року на порушників було складено біля 40 протоколів. «Однак, цієї осені контроль з нашого боку посилиться, - запевняє головний спеціаліст інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом м. Вінниці Андрій Годованюк, – і цьогоріч протоколи будуть складатися на усіх правопорушників».
Щороку ця осінньо-весняна проблема залишається актуальною. Під час згорання рослинних відходів в повітря вивільняється чимало шкідливих речовин. Сьогодні мало хто задумується, що саме спалювання опалого листя спричиняє набряки дихальних шляхів, адже кожен другий українець має алергічну реакцію на дим. Зелені рослини, як біологічний фільтр, вбирають токсичні речовини з навколишнього середовища. Під час згорання ці хімічні сполуки вивільняються в повітря, а людина мимоволі вдихає отруйні, подразнюючі і канцерогенні речовини.
Окрім опалого листя, яке цілий рік накопичує у собі шкідливі речовини, у вогнища потрапляють пластикові пляшки, шматки шифера, та інший непотріб, якого господарі хочуть позбавитися. Дим з такого вогнища стає надзвичайно токсичним. Вчені та лікарі давно довели той факт, що він не лише неприємний на запах, але й шкідливий для здоров’я.
Цей, на перший погляд звичайний процес, має дуже небезпечні наслідки для здоров'я, адже під час згорання утворюється цілий комплекс токсичних хімічних сполук, які, потрапляючи в організм людини через дихальні шляхи, викликають загострення хронічних захворювань, роздратування, безсоння, про що свідчать численні скарги. Найбільше страждають діти, люди, що хворіють бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, гіпертонічною хворобою. Вдихання диму може призвести до виникнення респіраторних захворювань і спричинити приступи астми.
Листя, що спалюється, є одним із джерел утворення викидів окису вуглецю. У результаті впливу цього газу на людський організм можливі запаморочення, головний біль та загострення респіраторних хвороб. Найбільш вразливими до дії окису вуглецю є новонароджені, курці, літні люди, особи з хворобами серця та легень.
Найкращою і єдиною альтернативою спалюванню листя є компостування. Власники присадибних ділянок у своєму дворі можуть зробити компостну яму і зберігати у ній рослинні залишки. В результаті не буде забруднюватись повітря, а за півроку кожен господар матиме власне безкоштовне добриво. Якщо створити компостну яму не має можливості – рослинні залишки необхідно упакувати в сміттєві пакети, які весною і восени вивозять разом із побутовими відходами спецмашини.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар