Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 вересня 2019
11,5 °C
слегка облачно

Статті

ЗА ПАЛІННЯ У ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ ПОСИЛЕНО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
17 грудня 2012, 00:00
ЗА ПАЛІННЯ У ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ ПОСИЛЕНО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
16 грудня вступив у силу закон про заборону паління в ресторанах, барах, кафе, стадіонах, готелях, адміністративних будівлях та зупинках громадського транспорту.
З метою попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їхнього шкідливого впливу на здоров’я населення в травні був прийнятий Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів".
Про особливості Закону розповів начальник Управління громадської безпеки УМВС України у Вінницькій області Володимир Лисий.
Згідно цього Закону розширена заборона куріння тютюнових, а також електронних цигарок та кальянів у громадських місцях, а саме: у ліфтах і таксофонах, у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я, навчальних закладів, на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту, об’єктів культурного призначення, у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ, на дитячих майданчиках, у під’їздах житлових будинків, у підземних переходах, у транспорті загального користування, який використовується для перевезення пасажирів, на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів, у приміщеннях закладів ресторанного господарства.
Крім спеціально відведених для цього місць, забороняється курити у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності, у приміщенні готелів та аналогічних місцях розміщення громадян, у гуртожитках, аеропортах та вокзалах. Згідно Закону власники закладів ресторанного господарства зобов’язані відвести спеціальні місця, де відвідувачі закладу могли б курити. Площа такого місця має займати не більше 10 % від загальної площі закладу та має бути обладнана витяжною вентиляцією. У разі невиконання цих вимог власникові закладу загрожує штраф від 1 000 до 10 000 гривень. Таку ж саму суму вони сплатять і за те, якщо у невідведених для цього місцях буде розміщена попільничка.
Застосування фінансових стягнень з порушників покладено на органи з питань технічного регулювання та споживчої політики, але це не звільняє винних осіб від дисциплінарної, адміністративної, цивільно-правової або кримінальної відповідальності.
Ірина Добровольська
СЗГ УМВС
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар