Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
25 лютого 2020
4,8 °C
пасмурно

Статті

ЮВІЛЕЙ ПРОБЛЕМ ВМС УКРАЇНИ
07 травня 2012, 00:00
ЮВІЛЕЙ ПРОБЛЕМ ВМС УКРАЇНИ

У Вербну неділю закінчувався п’ятиденний марафон урочистостей і заходів у Севастополі з нагоди 20-ї річниці відродження Військово-морських сил України, святкування котрої розпочалося з покладання квітів до пам’ятника гетьману і флотоводцю Петру Сагайдачному, врочистого підняття Державного й Військово-морського прапорів, урочистою церемонією відкриття на території Штабу командування вітчизняного військового флоту Пам’ятної стели з викарбувними прізвищами членів орггрупи зі створення ВМС України — військовиків флоту, які першими й присягнули на вірність українському народу. А завершального дня військові моряки, разом зі своїм капеланом — греко-католицьким ієреєм Миколою, римо-католицьким ієреєм Яном і лютеранським пастором Віктором, помолилися за національний флот, після чого відбувся автопробіг вулицями міста на півтора десятках автівок з державними, військово-морськими і Спілки офіцерів прапорами, у котрому взяли участь, зокрема, перший комадувач ВМС ЗСУ віце-адмірал Борис Кожин, голова Спілки офіцерів України В’ячеслав Білоус, делегати обласних організацій СОУ. Почесні гості й ветерани ВМС відвідали кораблі Центру морських операцій ВМС ЗСУ і Військово-морський музей України, де голова ВГО СОУ В’ячеслав Білоус провів круглий стіл щодо стану та перпектив розвитку Військово-морських сил України.

Україна — морська держава. А її позаблоковість, задекларована керівництвом, вимагає безумовного нарощування бойового потенціалу своїх ВМС. Тож дивною є відсутність до сьогодні морської політики держави та разом із тим — неналежний (якщо не зовсім відсутній) соціальний захист військовослужбовців і їхніх родин, нікчемна зарплатня військових моряків, повна незабезпеченість житлом. На цих та інших, м’яко кажучи, негараздах наголосив у своїх виступах В’ячеслав Білоус і запевнив, що Спілка буде принципово вимагати від уряду запровадити реальну державну політику на Чорному морі. Та й кошти на це знайти. Бо, скажімо, знайшли можливість годувати з українського держбюджету (за гроші платників податків) пенсіонерів російського флоту, які щороку більше осідають у Севастополі, а у гривнях пенсію отримують — наші моряки про адекватну зарплатню тільки мріяти можуть. То що, чужу армію вже годуємо?..

Прикро й те, що святкування ювілею проігнорували і міська держадміністрація, і центральна влада — ні представництва на урочистостях, ні навіть банального привітання. Прикро, але чомусь не здивований.

Олекса Славин, СОУ

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар