Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
27 вересня 2023
23,2 °C
ясно

Статті

Юридичні питання
ПАСПОРТИ НОВОГО ЗРАЗКА В ДІЯЛЬНОСТІ НОТАРУСІВ
30 листопада 2017, 00:00
ПАСПОРТИ НОВОГО ЗРАЗКА В ДІЯЛЬНОСТІ НОТАРУСІВ

ПАСПОРТИ НОВОГО ЗРАЗКА В ДІЯЛЬНОСТІ НОТАРУСІВ
При вчиненні нотаріальної дії нотаріуси встановлюють особу передусім за паспортом громадянина України. З 2016 р. в Україні розпочато поетапний процес впровадження внутрішніх паспортів нового зразка – ID-карток (від англ. Identity Document). Візуально ID-картка – це пластиковий документ розміром 8,56 см на 5,4 см, де про особу міститься: візуальна інформація: назва держави; назва документа; ім'я особи; громадянство; унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі; дата народження; стать; номер документа; дата закінчення строку дії документа; дата видачі документа; уповноважений суб'єкт, що видав документ (код); місце народження; відцифрований образ обличчя особи; відцифрований підпис особи; податковий номер або повідомлення про його відмову, про що проставляється слово "відмова" і додаткова (змінна) інформація, яку можна прочитати лише на електронному носії: про реєстрацію місця проживання, сімейний стан та відомості про дітей.
Відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій та підлягає видачі з 14-ти річного віку. При цьому документи видані раніше є чинними до закінчення строку їх дії. Проте, у разі необхідності вклеїти фотографію, втрати чи псування паспорта, зміни прізвища, видається паспорт нового зразка.
Оскільки інформація щодо реєстрації місця проживання міститься лише на електронному носії ID-картки, до впровадження в обіг приладів для зчитування електронної інформації, Державна міграційна служба України разом з новим паспортом видає особі виписку про реєстрацію її місця проживання.
Ковальова Віра Миколаївна,
приватний нотаріус Вінницького міського нотаріального округу

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар