Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 січня 2020
-0,7 °C
переменная облачность

Статті

ЙОМУ НЕ БАЙДУЖИЙ БІЛЬ ЛЮДЕЙ
10 лютого 2014, 00:00
ЙОМУ НЕ БАЙДУЖИЙ БІЛЬ ЛЮДЕЙ

15 лютого 2014 року вшановується 25-річчя офіційного виводу радянських військ із Афганістану. Нагадаю: 3360 українців не повернулися з тієї війни, з них 80 пропали безвісти; понад 8000 було поранено, 3560 стали інвалідами.

Пам’ять про людей громадянського обов’язку і вірності військовій присязі, незалежно від існуючого режиму, сьогодні вшановують, найперше, побратими з когорти воїнів-інтернаціоналістів. Сьогодні слово про одного з них.

Василь Йосипович Катілов народився за рік по закінченні 2-ї світової війни в українській селянській родині на Одещині. Після школи і завершення навчання на лікувальному факультеті Вінницького медінституту ім. Пирогова почалася, власне, його активна діяльність, спрямована на служіння суспільству і охороні здоров’я ближніх. Тож після призову до армійських лав він - молодший лікар, а потім начальник медпункту в Бердичеві; у Південній групі військ (Угорщина) очолює медпункт, згодом – старший лікар полку; потім від цієї посади у Закавказькому ВО менш як за десять років зріс до начальника медслужби дивізії. А потім – радник начальника медичної служби 18 піхотної дивізії Демократичної Республіки Афганістан у місті Мазарі-Шаріф.

За часів СРСР Василь Йосипович нагороджений орденом «За службу Батьківщині» 3-го ступеню і трьома медалями, стільки ж медалей та орден «Зірка» він отримав від уряду Афганістану, а в незалежній Україні останньою (вже четвертою) медаллю, разом із грамотою комітет ВР України нагородив його, як сільського голову Якушинецької територіальної громади Вінницького району, котру він із дотаційної вивів у прибуткову, за вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування та зміцнення Української державності. Тож він уміє лікувати економічні та культурні хвороби спільнот. Зараз Якушинецька сільрада – одна з найкращих в державі, про що свідчить занесення даних про неї до всеукраїнського видання – книги «Україна від краю до краю. Місцеве самоврядування».

До нинішнього ювілею попередній голова районної організації Спілки ветеранів війни в Афганістані Василь Катілов разом із нинішнім її очільником Олександром Ковальчуком чимало зусиль доклали для вшанування побратимів: і загиблих, і живих. Зокрема, ініціювали та підтримали, в тому числі власними коштами, створення документально-публіцистичного фільму «Біль матері».

І найголовніше: Василь Йосипович має потужну підтримку в родині, бо його дружина Галина Степанівна, також медик за фахом й учасниця бойових дій в Афганістані, завжди поруч діти, які також продовжують батьківську справу.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар