Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 січня 2020
1,0 °C
пасмурно

Статті

ЄДИНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ВНЕСОК ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ
19 березня 2012, 00:00

1 квітня закінчується термін подання звітності до Пенсійного фонду фізичних осіб-підприємців за 2011 рік

Єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців (крім тих, що обрали спрощену систему оподаткування), а також для осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, встановлено у розмірі 34,7% від суми доходу (прибутку), отриманого внаслідок їхньої діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у котрому отримано дохід (прибуток).

Сплата здійснюється протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів у розмірі 25% від річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, що визначили податкові органи для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності. Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, платник враховує під час остаточного розрахунку, який він здійснює до 1 квітня року, що настає за звітним роком.

Особи, які забезпечують себе роботою самостійно, сплачують єдиний внесок до 1 квітня року, що настає за звітним.

Єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування, встановлено в розмірі 34,7% від суми, яку такі платники визначають самостійно, але не більше за максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

Мінімальний розмір єдиного внеску визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений цим законом на місяць, за котрий нараховується заробітна плата (дохід), і підлягає сплаті щомісяця у вигляді авансових платежів до 20 числа місяця наступного за місяцем, за який він сплачується. Сплачені суми враховуються при остаточному розрахунку, котрий здійснюється до 20 числа місяця наступного за звітним роком.

Водночас із серпня 2011 року за нормами Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України» звільняються від сплати єдиного внеску фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами.

Однак за даною категорією платників, для поліпшення свого соціального забезпечення, залишається право на добровільну участь у соціальному страхуванні.

Валентина Копитко,

начальник управління ПФУ

у Вінницькому районі

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар