Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 січня 2020
1,0 °C
пасмурно

Статті

ЯКЩО ВАШЕ АВТО ОБІКРАЛИ
30 вересня 2012, 00:00
ЯКЩО ВАШЕ АВТО ОБІКРАЛИ
Більше половини злочинів, скоєних на Вінниччині – це злочини проти власності. А один із найпоширеніших видів цієї категорії - крадіжки з автомобілів. Найчастіше злодіям допомагають… самі ж автовласники, залишаючи транспортні засоби незамкненими.
З початку року було зареєстровано 361 крадіжку з автомобілів, розкрито з яких 177. Правоохоронці проаналізували, що із кількості нерозкритих злочинів у 97 випадках злодії скористалися незамкненими дверцятами, у 34 випадках крадії аби проникнути в авто пошкоджували двері та замки, у 32 випадках обкрадали машини шляхом підбору ключа, у 21 - розбивали скло.
 З машин викрадається все, що має якусь цінність для злочинця – авто- магнітоли, барсетки, ноутбуки, мобільні телефони, сумочки, портмоне та інші цінні речі.
 Найчастіше злодії полюють на автомобілі в нічний час, адже багато хто залишає автомобілі без нагляду у дворах будинків.
Від автокрадіїв потерпають в першу чергу власники машин обласного центру. Працівники міліції затримали тільки на території Правобережного району м. Вінниці 5 злочинних груп, які скоїли 75 крадіжок з автомобілів в обласному центрі.
 Одна із злочинних груп, яка діяла на території м. Вінниці, Вінницького, Калинівського та Літинського районів скоїла понад 40 крадіжок з автомобілів громадян, чим завдали матеріальної шкоди на загальну суму 75 000 гривень. Тепер злочинці перебувають під слідством.
 Крім цього співробітниками УМВС протягом поточного року було затримано двох мешканців АР Крим, які спеціалізувались на крадіжках барсеток з автомобілів. Встановлено причетність останніх до скоєння шести таких крадіжок на території України.
 Ефективність розкриття і розслідування таких злочинів, перш за все, залежить від своєчасності одержання інформації про скоєний злочин.
 Працівники міліції радять дотримуватись простих правил, які допоможуть вберегти ваше майно та не стати жертвою злодіїв:
- Обладнайте автомобіль протиугінними пристроями.
- Замикайте машину, навіть якщо залишаєте її ненадовго.
- Забирайте з автомобіля, особливо вечірньої пори, магнітоли, радіоприймачі, гроші та інші цінні речі, а також документи.
- Не залишайте ключі в замку запалювання навіть у тих випадках, коли залишаєте авто у власному гаражі або ж відійшли неподалік на декілька хвилин.
- Подбайте про надійне місцезнаходження транспортного засобу на час вашої відсутності або відпочинку.
 - Якщо хтось просить вас зупинитись на дорозі, перед тим як відкрити вікно чи вийти з авто, переконайтесь, що немає для вас загрози. Особливо будьте обережні, якщо автомобіль зупиняє група чоловіків, до того ж у нетверезому стані.
- Не зберігайте в салоні автомобіля викрутки та інші предмети, які можуть бути використані для запуску двигуна без ключа запалювання.
Якщо вам не вдалося уникнути неприємностей і ваше авто обікрали, ні в якому разі не сідайте всередину машини, а відразу телефонуйте до міліції за номером «102».
СЗГ УМВС України у Вінницькій області
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар