Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
02 червня 2023
24,0 °C
сильный дождь

Статті

ЯК ЗАХИСТИТИ СВІЙ БІЗНЕС ВІД СТОРОННІХ ЗАЗІХАНЬ?
05 квітня 2014, 00:00
ЯК ЗАХИСТИТИ СВІЙ БІЗНЕС ВІД СТОРОННІХ ЗАЗІХАНЬ?

Напевне, Ви вже чули про “інтелектуальне рейдерство” або “патентний троллінг”, та при цьому не задумувались в якій мірі це може стосуватись Вашого бізнесу. На жаль, все достатньо серйозно.

На Вінниччині вже відомі приклади, коли через подібні дії сторонніх осіб підприємці просто втрачали власну справу...

Тож, по порядку.

Суть інтелектуального рейдерства полягає в тому, що абсолютно стороння особа може на себе зареєструвати Вашу комерційну назву, фірмове найменування або логотип, з якими Ви працюєте на ринку, а потім Вас поставити перед вибором: або повністю змінювати “обличчя” Вашого бізнесу”, або платити “відкупного”.

Можна, звичайно, звернутись до суду, але до завершення розгляду справи, суд зобов'яже припинити використання спірної назви/логотипу. Але ж Ви розумієте, НАСКІЛЬКИ можна затягнути розгляд справи...

Ще один феномен наших часів - “патентний троллінг”, іншими словами, отримання охоронних, фактично, монопольних на території всієї України документів особами, які до об'єктів інтелектуальної власності жодного відношення не мають.

Наприклад, Ви завозите з-за кордону якийсь товар, а Ваш конкурент (або взагалі особа, яка торгівлею або виробництвом не займається) на ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД таких товарів отримує патенти на промислові зразки. Подає відповідний пакет документів на митницю з копіями патентів. Після цього митниця ЗОБОВ'ЯЗАНА весь подібний товар узгоджувати з патентоволодільцем. Інакше, це контрафактна продукція, тобто така, що виготовлена або ввозиться з порушенням прав власника патенту...

Що робити?

1. Отримати фахову консультацію у експертів Вінницької торгово-промислової палати, як захистити Вашу інтелектуальну власність (комерційну назву, фірмове найменування, логотип, зовнішній вигляд продукції, технологію, авторське право тощо).

2. Які фінансові вигоди можна отримати з Вашої інтелектуальної власності.

Не зволікайте, звертайтесь і консультуйтесь! Завтра може бути пізно...

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар