Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 лютого 2020
3,9 °C
пасмурно

Статті

ЯК УНИКНУТИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕЗАКОННЕ ЗБЕРІГАННЯ ЗБРОЇ
11 квітня 2012, 00:00
ЯК УНИКНУТИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕЗАКОННЕ ЗБЕРІГАННЯ ЗБРОЇ

Зберігання зброї потребує посилених заходів безпеки з боку її власника. Як свідчить статистика, значна частина нещасних випадків з використанням незареєстрованої зброї трапляється з дітьми та неповнолітніми. А більшості злочинів та правопорушень, пов'язаних зі зброєю, можна було б уникнути, якби громадяни знали та дотримувалися чинного законодавства в цій сфері. Тому з метою протидії незаконному обігу зброї МВС України з 1 по 30 квітня проводить місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів.

Тож усіх громадян, які мають незареєстровану вогнепальну, газову, холодну та іншу зброю, а також громадян, які знайшли зброю та боєприпаси часів Другої світової війни, просимо звернутися до працівників дозвільної системи з метою її реєстрації або здачі та прийняття відповідного рішення. Адже законодавством в цей час передбачена своєрідна «амністія». Частина 3 статті 263 говорить, що «звільняється від кримінальної відповідальності особа, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої». Тобто всі, хто в цей час добровільно приносить і здає вищезазначену зброю, звільняються як від кримінальної, так і від адміністративної відповідальності.

Більше того, якщо громадянин у вказаний термін добровільно здав до органів внутрішніх справ мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, то в подальшому він має можливість після оформлення відповідних документів зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах.

Для детальних роз'яснень з питань умов та строків проведення місячника добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів необхідно звертатися в дозвільну систему ГУ МВС України.

Підготував Олександр Самойленко,

член Молодіжної організації журналістів

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар