Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
28 листопада 2023
-0,5 °C
дождь

Статті

ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАГАРТОВУВАТИ ДИТИНУ
15 липня 2014, 00:00
ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАГАРТОВУВАТИ ДИТИНУ
      Необхідною умовою для здорового та гармонійного розвитку дитини є загартовування. Але багато батьків вважають цю процедуру небезпечною для грудних дітей та дітей до року. Тому вони вирішують почекати поки крихітка виросте і набереться сил - у цьому і є їх найбільша помилка. Адже загартовування покращує імунітет, підсилює тонус м'язів, зміцнює нервову систему та весь організм. Загартовані діти краще переживають зміни температур, вони стійкіші до вірусів та мікробів.
       Починати потрібно з одягу. Сумно дивитись коли на вулиці дитина закутана як "капуста", а мама в шортах і футболці? Потрібно забути всі бабусині поради і запам'ятати головне правило: дитина до року повинни мати на одну одежинку більше ніж ви. Коли вона починає бігати тоді це правило можна забути і одягати малечу як себе, а деколи й легше, а щоб не мучила совість візьміть додатковий одяг, якщо замерзне.
Провітрюйте помешкання. Не менше 4-5 разів на день. Якщо немає протягу не обовязково забирати дитину з кімнати. Температура в приміщенні для новонародженого повинна бути близько 22 Cº. Якщо в квартирі тепло - дозвольте дитині ходити роздягненою. На ніч, навіть узимку якщо нема вітру, можна привідкрити вікно, це покращить сон малечі. Якщо вітряно, то відчиніть кватирку в сусідній кімнаті.
         Про прогулянки на свіжому повітрі. Влітку новонароджену дитину можна виносити на вулицю вже з першого тижня життя, починаючи з 20 хв. потроху збільшуючи час прогулянки. Не пропускайте можливості виїхати на природу: в ліс, на річку, на море, дайте можливість дитятку голячком побігати по травичці, камінчикам чи пісочку. Взимку з дітьми до 6-12 місяців перебувати на вулиці при температурі не більше -15 градусів.
Повітряні ванни. Під час пеленання залишайте новонароджену дитинку на 2-3 хв. роздягненою. Поступово збільшуючи час. Малечу можна залишати роздягненою в 6 місяців до 15 хв., в 1 рік - до 30 хв. Після року варто привчати спати голячком. А коли прокинеться, дайте трішки побігати голеньким по квартирі чи надворі, але на відкритому сонці не довше 10-15 хв.
        Ранкові та вечірні водяні ванни. Привчайте малюка вмиватися зранку прохолодною водою, почніть з 28-26 Cº і поступово знижуйте. Дайте можливість погратися з водою. Її можна налити в таз і поставити в надувний басейн на кухню поруч із мамою. Ви куховарите, дитина пускає кораблики, підлога суха! Після вечірнього купання облийте дитину прохолодною водою (33-35 Cº) кожного дня знижуючи температуру на 1-2 градуси. Після купання не кутайте одразу у рушник, хай побуде декілька хвилин голеньким. Для новонароджених варто замінити цю процедуру на обтирання. Зразу після купання перенесіть в іншу кімнату, візьміть махрового рушника змочіть у прохолодній воді (34 Cº) і швидкими рухами обітріть дитину. В перший тиждень - тільки верхню частину тіла, в другий тиждень - все тіло. Послідовність така: на руках (від пальців до плечей), тулуб (круговими рухами по часовій стрілці), спина (від стопи до бедра), сіднички (не роздвигаючи).
          Як ви бачите, загартовування не потребує багато часу і напруги у дітей. Хай це увійде у звичку і ваше маля буде здорове
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар