Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
16 лютого 2019
6,0 °C
ясно

Статті

ЯК НАПОВНИТИ МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ?
17 травня 2013, 00:00
ЯК НАПОВНИТИ МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ?
Розробки стратегій розвитку територіальної громади на місцях - надзвичайно актуальна тема. Завдяки численним тренінгам, семінарам та координаційним радам активізується робота над стратегією розвитку по всій області. Нещодавно відбулась координаційна рада, де обговорювалося  питання наповнення місцевого бюджету. Про перспективи та перші успіхи в цьому напрямку розповідає учасник наради, голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів Вінницької обласної Ради Наталя Гетце:
“Джерелом місцевих бюджетів є місцеві податки. І тут має відбуватися пошук оптимального варіанту, щоб і бюджети наповнювалися, і платники податків від податкового тягаря не страждали. Як відомо з 2011 року за новим Податковим кодексом відбулося скорочення кількості місцевих податків та зборів з 14 до 5. До місцевих податків і зборів передані: єдиний податок та ряд нових податків – на нерухоме майно, туристичний збір та збір за провадження окремих видів підприємницької діяльності, модифікація збору за місця для паркування транспортних засобів. Єдиний податок - найбільше та найстабільніше джерело надходжень з усіх місцевих податків. За 2012 рік у Вінницькій області було зібрано 147 млн. грн. єдиного податку, що у 2,5 рази більше за аналогічний показник 2011 року. З іншого боку місцеві бюджети втратили комунальний податок, податок з реклами та ринковий збір. Вони складали до 90 % у структурі місцевих податків та зборів, зокрема ринковий збір – до 62 %, особливо у містах із достатньою кількістю торговельних площ. Але місцеві податки складають лише 6-8% доходів місцевих бюджетів. У такій ситуації ні про яку бюджетну децентралізацію навіть мова йти не може.
Іншого шляху, як залучати інвестиції в регіон, у нас немає. Так, заплановані на 2013 рік капітальні видатки місцевих бюджетів області – 48,6 млн. грн. Але для функціонування бюджетних установ потрібно ще 397 млн. грн. Це означає, що ми маємо знаходити кошти не лише на поточний розвиток, але й на капітальні потреби. А для цього маємо продовжувати концентрувати наші зусилля на створенні в області бізнес-клімату для залучення інвестицій та пошуку інвесторів. Мені приємно зараз говорити, що Вінниччина посідає провідні позиції у цьому напрямку серед інших регіонів України. Важливе завдання в цьому напрямку - покращення бізнес-клімату, проведення дерегуляції і зменшення дозвільних процедур для підприємців. Адже збільшення фіскального тиску на малий і середній бізнес призведе до зворотної реакції – згортання діяльності суб’єктами господарювання і зниження дохідної бази місцевих бюджетів. За даними Головного управління економіки протягом 2012 року на Вінниччині започаткувало діяльність 6637 новостворених суб’єктів господарювання, а припинили – 7719. Таким чином чисте вибуття склало – 1082 суб’єкти господарювання.
Хочу згадати, що Україна за 2012 рік піднялася на 15 позицій в рейтингу сприятливості ділового середовища Doing Business-2013, який щорічно складає Світовий банк. Це, на жаль, не провідні позиції: з 152 місця ми перемістилися на 137. Найбільший прогрес в Україні досягнуто у відкритті бізнесу – тут ми піднялися на 66 сходинок в даному рейтингу. Тому влада має стимулювати підприємців займатися інноваційною діяльністю, зокрема впровадити механізми фінансово-кредитної підтримки підприємств, які займаються інноваційною діяльністю. Місцева влада має сконцентрувати зусилля на реалізації пріоритетних для економіки області інноваційних проектах.”
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар