Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
21 серпня 2019
29,0 °C
ясно

Статті

ВЖЕ ВДРУГЕ У ВІННИЦІ ПРОХОДИТЬ ПІВФІНАЛ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПРОГРАМУВАННЯ СВІТОВОГО РІВНЯ
12 жовтня 2012, 00:00
ВЖЕ ВДРУГЕ У ВІННИЦІ ПРОХОДИТЬ ПІВФІНАЛ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПРОГРАМУВАННЯ СВІТОВОГО РІВНЯ
З 11 по 14 жовтня у Вінниці триває півфінал першості світу АСМ-ІСРС (International Collegiate Programming Contest) з програмування. Цьогоріч у Вінниці за участь у фіналі змагаються 40 команд з України, Росії, Молдови, Болгарії та Туреччини, паралельно ще стільки ж команд з чотирьох країн Балканського півострова беруть участь в олімпіаді у Бухаресті.
Студентська командна першість світу з програмування АСМ-ІСРС є найпотужнішою та наймасовішою всесвітньою студентською олімпіадою. Вінницький технічний університет не випадково вже вдруге поспіль став місцем проведення півфіналу, адже вінницькі студенти останніми роками досягли високих успіхів у програмуванні і займають перші місця у різних видах змагань.
«Українські команди мають дуже великі успіхи у програмуванні, – розповідає професор кафедри комп’ютерних наук Вінницького національного технічного університету Володимир Месюра. – Десять років тому, коли наш заклад започаткував цю олімпіаду в Україні, студенти нашого університету в півфіналі посідали 5-6 місця, а останні 6 років – перші 6 місць у змаганнях виборюють українські команди».
Олімпіада проводиться всесвітньою Асоціацією комп’ютерної техніки АСМ (Association for Computer Machinery) у чотири етапи. Кількість учасників першого (університетського) етапу складає понад 800 тис. студентів з усього світу. В Україні перший етап був обласним. По вінницькій області у ньому взяли участь 40 команд. У другому етапі брали участь близько 200 українських команд. Переможці цьогорічного півфіналу поїдуть змагатися за перемогу у фіналі в Санкт-Петербург.
Півфінал відбувається за допомогою всесвітньої мережі Інтернет одночасно на сайтах у двох європейських містах – Вінниці та Бухаресті. На кожному сайті змагаються по 40 команд. Кожна з команд складається з 3 учасників, які у півфіналі мають розв’язати за 5 годин 10 надскладних задач. Членами журі є представники усіх країн, які беруть участь у півфіналі.
Але головне журі у нас залізне, – каже Володимир Месюра, – адже рішення завдань перевіряють комп’ютери в автоматичному режимі».
Переможці студентської олімпіади матимуть можливість влаштуватися на роботу до кращих компаній світу, які займаються програмуванням, без співбесід.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар