Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 вересня 2019
8,0 °C
легкий дождь

Статті

ВИКОНКОМ МІСЬКОЇ РАДИ СХВАЛИВ БЮДЖЕТ ВІННИЦІ НА 2013 РІК
25 грудня 2012, 00:00
ВИКОНКОМ МІСЬКОЇ РАДИ СХВАЛИВ БЮДЖЕТ ВІННИЦІ НА 2013 РІК
24 грудня виконавчий комітет Вінницької міської ради затвердив головний фінансовий документ обласного центру на 2013 рік. Загальний обсяг доходів міського бюджету становитиме 1429,3 млн. грн. Видатки міської казни затверджено в сумі 1431,7 млн. грн.
Доходи міста у наступному році згідно головного кошторисного документу становитимуть 1429,3 млн. грн. Цей обсяг на 17 відсотків вищий від показників минулого року. Співвідношення загального і спеціального фондів у проекті бюджету збереглося на рівні попередніх років. Частка загального фонду – 88 відсотків. Відповідно, на спеціальний фонд приходиться – 12 відсотків.
Доходи загального фонду бюджету зростають порівняно з поточним роком на 15,3 відсотка і їх обсяг складатиме 1255,5 млн. грн. При цьому майже половину буде отримано за рахунок надходження власних і закріплених доходів. Майже 57 відсотків надійде у вигляді трансфертів з державного та обласного бюджетів.
Основними бюджетоутворюючими податками залишаються податок на доходи фізичних осіб та плата за землю. Від податку на доходи фізичних осіб надійде 410,7 млн. грн. Обсяг надходжень порівняно з очікуваним в 2012 році зросте на 39,2 відсотка. Цьому сприятиме зростання середньої заробітної плати, яке заплановане на рівні 38,3 відсотка. «Важливим фактором є поступове виведення виробництва із тіньового сектору економіки та активізація процесу легалізації заробітної плати, - розповідає директор міського департаменту фінансів Наталія Луценко. - Саме це дозволить реалізувати плани щодо наповнення бюджету за рахунок цього податку».
Плата за землю також є бюджетоутворюючим податком, з нього заплановано отримати 117,0 млн. грн. Зростання надходжень буде на рівні 8 відсотків до показників бюджету 2012 року та на рівні 50 відсотків до очікуваних надходжень в поточному році. Це має відбутися за рахунок мобілізації наявних резервів, залучення до сплати земельного податку чи орендної плати тих суб’єктів підприємницької діяльності, які ще не оформили офіційне використання земельних ділянок і не вносять до бюджету належних платежів.
Спеціальний фонд бюджету за доходами зростає в 2013 році на 36,5 відсотка і його обсяг складає 173,7 млн. грн.
Враховуючи обсяг сформованих доходів, видатки бюджету на 2013 рік затверджено в сумі 1431,7 млн. грн. Основна частина видатків (79 відсотків) загального фонду направляється на утримання 3-х основних галузей: «Освіта», «Соціальний захист та соціальне забезпечення», «Охорона здоров’я». На утримання установ освіти в загальному фонді бюджету передбачено 351,4 млн. грн., утримання закладів охорони здоров’я – 233,7 млн. грн.. В бюджеті в повному обсязі врахована потреба в коштах на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, проведення розрахунків за енергоносії і комунальні послуги, спожиті бюджетними установами та по інших захищених статтях.
«Незважаючи, що показники бюджету мають позитивну динаміку, вони є напруженими, - каже Наталя Луценко. - І тому кожному головному розпоряднику необхідно працювати над тим, щоб в умовах наявних фінансових ресурсів бюджету забезпечити повноцінне функціонування галузі. Разом з тим, виконавчим органам міської ради спільно з об’єднаною державною податковою інспекцією необхідно забезпечити виконання досить напружених планів по доходах».
Соціальну спрямованість бюджету збережено, адже у складі видатків загального фонду бюджету, видатки на фінансування соціально-культурної сфери та заходів, пов’язаних із соціальним захистом населення, склали 1053,6 млн. грн. Видатки на «Соціальний захист та соціальне забезпечення» зростають в 2013 році на 31,4 відсотки. Основна складова їх - це видатки на фінансування державних програм соціального захисту, а саме на надання пільг, субсидій та допомог населенню за рахунок субвенцій з державного бюджету.
Частка захищених статей у складі видатків загального фонду бюджету залишається досить високою. Порівняно з минулим роком вона зросла на 4 відсотки і склала 91 відсоток. Це свідчить про зменшення фінансового ресурсу бюджету, який направляється на інші (не захищені) видатки.
За рахунок загального та спеціального фондів на утримання та ремонт об’єктів житлово-комунального господарства передбачено 107,8 млн. грн., що в 1,5 рази більше проти минулого року. Крім того, в спеціальному фонді міського бюджету є видатки на утримання і ремонт доріг, які фінансуються за рахунок двох основних джерел: збору за першу реєстрацію транспортного засобу, який надходить до міського бюджету, та субвенції з державного бюджету на вказану ціль.
«Показники бюджету на наступний рік є дійсно непростими, - каже перший заступник міського голови Володимир Кістіон. - Тому кожному департаменту міської ради і кожній посадовій особі потрібно напружено попрацювати, щоб ті плани та завдання, які затверджені бюджетом, були реалізовані і це буде запорукою того, що завдання соціально-економічного розвитку будуть також виконані».
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар