Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
31 липня 2021
29,0 °C
ясно

Статті

ВИХІД УЧАСНИКА З ТОВАРИСТВА
14 травня 2012, 00:00
ВИХІД УЧАСНИКА З ТОВАРИСТВА

Згідно зі ст. 148 ЦК України та ст. 54 Закону України «Про господарські товариства» учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право вийти з товариства, повідомивши товариство про свій вихід не пізніше, ніж за три місяці до виходу, якщо інший строк не встановлений Статутом.

Право учасника на вихід з товариства є його невідємним правом, яке реалізується шляхом подання відповідної заяви товариству. Якщо учасником є фізична особа, заява має бути нотаріально посвідчена. Від учасників-юридичних осіб вимагається рішення повноважного органу. Необхідно також пересвідчитись у повноваженнях такого органу на право прийняття зазначених рішень. Це можна зробити, вивчивши установчі документи учасника-юридичної особи. Як правило, рішення про участь у господарських товариствах та вихід з них належать до компетенції загальних зборів.

Заяву про вихід з товариства, як правило, учасник подає особисто. В заяві може відображатися й інша інформація. Наприклад, якщо учасник відповідно до ст. 54 Закону України “Про господарські товариства” бажає отримати внесок у натуральній формі, він має зазначити про це в заяві. Проте відчуження майна у формі заяви не допускається. Отже, заява про вихід зі складу учасників товариства не може замінювати собою договір про відчуження частки у статутному капіталі - це прямо суперечить нормам ЦК України, а засвідчення справжності підпису на такій заяві суперечить Закону України «Про нотаріат». Заява про вихід може бути направлена товариству поштою, передана товариству (посадовим особам товариства) учасником або його представником особисто з обов'язковою реєстрацією в журналі вхідної кореспонденції.

Учасник, який виходить із товариства з обмеженою відповідальністю, має право одержати вартість частини майна, пропорційну його частці у статутному капіталі товариства. Порядок і спосіб визначення вартості частини майна, що пропорційна частці учасника у статутному капіталі, а також порядок і строки її виплати встановлюються статутом і законом.

Вихід з товариства призводить до зміни складу учасників. Виконавчий орган, отримавши заяву від учасника, має скликати позачергові збори, до порядку денного яких внести питання щодо розгляду заяви учасника про вихід й виплату належної йому частки та затвердження змін до установчих документів. Згідно зі ст. 7 Закону “Про господарські товариства”, зміни, які сталися в установчих документах товариства та вносяться до державного реєстру, підлягають державній реєстрації за правилами, встановленими для державної реєстрації.

Ірина Анатоліївна Попова,

приватний нотаріус

Вінницького міського нотаріального округу

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар