Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
27 листопада 2022
1,3 °C
пасмурно

Статті

ВИБІР МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ. ПОРАДИ ВИПУСКНИКАМ
27 лютого 2013, 00:00
ВИБІР МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ. ПОРАДИ ВИПУСКНИКАМ
Щороку перед випускниками постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраного шляху, залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Як визначити свою майбутню професію? Чи можна покладатися тільки на опис професії, як на відправний пункт у рішенні йти вчитися за цією спеціальністю? Як вибрати професію, щоб не викинути на вітер 5 років навчання у вузі? Такі питання ставить собі мало не кожен випускник. Звичайно, факт вибору професії постає перед людиною відносно рано - ще в 17-18 років. У такому віці досить складно усвідомити повною мірою всю важливість цього кроку. Поради батьків і друзів можуть виявитися й корисними, і шкідливими одночасно, тому що вони, звичайно, можуть допомогти вибрати «напрямок руху», але що буде потім, якщо зроблено помилковий вибір? Однак, багато (і навіть дуже багато) розчаровуються у зробленому одного разу виборі. Вподобана професія виявляється на практиці зовсім не такою привабливою при "погляді зсередини". Деякі молоді люди взагалі не замислюються про те, що конкретно робить, приміром, менеджер з управління, чи експедитор, а йдуть за гучною (довгою, багатообіцяючою) назвою спеціальності.
У виборі професії не надто сподівайтесь на якісну допомогу центрів зайнятості. Їхня основна задача — щоб на обліку, як безробітні, стояло якомога менше осіб. Тому вони в кращому випадку намагатимуться закрити першу-ліпшу вакансію, навіть якщо вона вам зовсім не підійде. У гіршому — будуть тягнути «волокиту» та “ганятимуть” вас з кабінету в кабінет замість дієвої допомоги. А інформація, яку вони надають, в основному вже застаріла, а тому не точна і не актуальна.
У процесі вибору професії необхідно враховувати багато факторів:
- Почніть шукати серед тисяч професій свою якомога раніше - більше часу залишається на обдумування свого рішення.
- Необхідно враховувати свої схильності та здібності до певних видів діяльності, які заняття вам приємні. Наприклад, ви прекрасно малюєте, закінчили художню школу, або маєте математичні здібності.
- З’ясувати, що ви знає про професію яку вибрали, або чим хотіли б займатися загалом. Переконатися в тому, щоб одержана інформація про професію не була односторонньою, неповною.
- Спробувати попрацювати під час канікул. Перспектива заробітку і можливість спробувати свої сили дасть впевненість у власних силах, можливість відчути свою самостійність, підготує до прийняття важливих рішень.
Важливим фактором при виборі справи життя має бути стабільний соціальний попит на професію. Чи актуальна соціальна потреба у тому чи іншому виді діяльності, а також прогноз динаміки попиту на професіоналів у майбутньому.
Вибір професії - це перш за все ваш вибір. Обираючи професію, ви обираєте не тільки спосіб, яким ви зароблятимете на життя, але і спосіб життя. Легковажний вибір "хліба" тільки за її зовнішніми проявами, без урахування її внутрішніх вимог, обмежень і різного роду зобов'язань - це експеримент, який може обійтися дуже дорого не тільки вам, але й оточуючим. А відповідальність ляже тільки на ваші плечі.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар