Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 вересня 2019
8,0 °C
легкий дождь

Статті

ВУЛИЦЯ АРТИНОВА. ВІДЗНАЧЕНО НА КОНКУРСІ "МОЯ МАЛЕНЬКА БАТЬКІВЩИНА"
10 жовтня 2012, 00:00
ВУЛИЦЯ АРТИНОВА. ВІДЗНАЧЕНО НА КОНКУРСІ "МОЯ МАЛЕНЬКА БАТЬКІВЩИНА"

Є у Вінниці одна невеличка, але дуже мальовнича вулиця! Вона з найстаріших вулиць нашого міста, і хоч розташована у самому центрі, але не дуже знайома вінничанам! Це вулиця архітектора Артинова. Бере вона свій початок від художньої школи, спроектованої, до речі, самим Артиновим, потім перетинає Соборну і біжить, вигинаючись, донизу, де зустрічається з Театральною.

Багато різних назв мала вулиця: до 1910 р. була Бульварною, у 1910-1921 роках називалася 19-го лютого, 1921-1941 носила назву 9-го січня, 1941-1944 була вулицею Шевченка, з 1944 р. їй знов повернули назву 9-го січня, а у 2000 році за рішенням міської ради вулиця, спроектована та забудована за проектом Григорія Артинова, була врешті-решт названа в його честь! Також на будинку №45 було встановлено меморіальну дошку на честь архітектора.

Чудові будинки з неповторною архітектурою є на цій вулиці, а поряд з ними виросли уже сучасні споруди, як, наприклад, Галерея Інтер-Шик. Багато чого бачила ця вулиця за своє довге життя! У будинку № 4, який був побудований в 30-тих роках минулого століття, був військовий шпиталь! На першому поверсі розташовувалась конюшня, у повоєнні часи там жили військові, а зараз це звичайний собі дім, де мешкають люди, але мало хто з мешканців знає історію цієї споруди. А в домі №5 жив славетний генерал Брусилов, про що нагадує тепер меморіальна дошка на будинку.

Незважаючи на те, що вулиця розташована у самому центрі Вінниці, вона доволі тиха. Багато зелених і затишних непримітних двориків. Тут розташована музична школа, дитяча стоматологія, кінотеатр ім. Коцюбинського, бібліотека ім.Тімірязева. Майже всі споруди на вулиці було спроектовано Артиновим, вони вражають своєю архітектурою, придають неповторний колорит нашій Вінниці! Тут ніби занурюєшся у минуле, тебе з усіх сторін оточує історія, і кожен дім може розповісти багато легенд або цікавих історій!

Завітайте на вулицю архітектора Артинова, відчуйте подих минулого століття і доторкніться до історії!

Асенія Ціо

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар