Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
14 листопада 2019
9,5 °C
ясно

Статті

ВУЛИЧНИЙ "ФІЗКУЛЬТ-ПРИВІТ" ДЛЯ "УКРАЇНА МАЄ ТАЛАНТ"!
05 червня 2012, 00:00
ВУЛИЧНИЙ "ФІЗКУЛЬТ-ПРИВІТ" ДЛЯ "УКРАЇНА МАЄ ТАЛАНТ"!

Хто ж такі турнікмени, або як їх ще називають Street Workout? В перекладі з англійської означає "вуличне тренування" — це один із нових видів молодіжного спорту, який поєднує в собі силові та гімнастичні елементи на турніках та брусах.
Він прийшов до нас з Америки лише близько трьох років тому, втім до цього спортивного руху в Україні долучились вже сотні і тисячі молодих хлопців, які шукають нові можливості фізичного самовдосконалення. Сталевий прес, широкі плечі і спини – саме так можна описати таких хлопців. Більшість часу вони проводять на турніку та кажуть своє "ні" алкоголю та палінню. Втім, їх не побачиш у модних та гламурних фітнес-центрах. Влада ніколи не підтримувала вуличних спортсменів, але це не заважає їм тренуватись і навіть влаштовувати змагання.

Для цих хлопців та дівчат турнік - справжній друг та товариш. Для виконання фізичних вправ турнікмени виходять просто на вулиці та тренуються де завгодно – виконують професіональні, видовищні, подекуди навіть небезпечні елементи на звичайних вуличних турніках з брусами, а інколи і на деревах, парканах, різноманітних металевих конструкціях, кам’яних плитах, різних видах стін чи парапетів. «Скрипка», «кроки», «замки» заа уявною легкістю цих управ – наполегливі тренування із падіннями, травмами та важкими перемогами над собою. До слова, вуличний спорт – заняття не для боязких, адже Street Workout може бути дуже травматичним. "Синцями тут не обійдешся", – каже досвідчений турнікмен Андрій. Але на травми хлопець не жаліється, лише один раз руку зламав та зірвався з турніка. "Часто вправляюсь після роботи ввечері, а було й таке, що о першій ночі займався. Тренування триває зазвичай 1-2 години", – продовжує наш співрозмовник. А день прожитий без турніка він вважає змарнованим.

Що ж потрібно, щоб потрапити в лави вуличних спортсменів? Звісно це хороша спортивна форма. Та й вікових обмежень тут не існує. Наймолодшому турнікмену, якого йому довелось зустрічати – 12 років, а найстаршому – 75! Проводити весь свій вільний час на вуличних спортмайданчиках, турніках та брусах. А ще потрібно добре зміцнити м`язи рук, аби підтягуватись як мінімум 20 разів і відтискатись – півсотні разів. Та головне – вести здоровий спосіб життя повністю відмовившись від алкоголю та тютюну.

Підготував Віктор Рудь,

член Молодіжної організації журналістів

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар