Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
25 січня 2020
1,2 °C
облачно с прояснениями

Статті

ВОСЕНИ ДЕРЖАВА ВИПУСТИТЬ НОВІ ДЕРЖАВНІ КАЗНАЧЕЙСЬКІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН
27 серпня 2012, 00:00
ВОСЕНИ ДЕРЖАВА ВИПУСТИТЬ НОВІ ДЕРЖАВНІ КАЗНАЧЕЙСЬКІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН

Восени для надання змоги громадянам зберігати та примножувати свої валютні заощадження Міністерство фінансів України випустить новий гарантований інвестиційний інструмент – державні казначейські зобов’язання.

Директор Генерального департаменту банківського нагляду Олексій Ткаченко повідомив про те, що ці цінні папери будуть вигідними для населення. Державні казначейські зобов’язання будуть випущені в паперовій формі номіналом 500 дол. США з дохідністю близько 8–10% та матимуть високу ліквідність порівняно з іншими фінансовими інструментами. Придбати державні казначейські зобов’язання на загальну суму до 150 тис. грн. зможе будь-який громадянин без пред’явлення документів. У разі їх придбання на більшу суму потрібно буде мати при собі документ для ідентифікації особи. Міністерство фінансів України спочатку реалізовуватиме державні казначейські зобов’язання через Ощадбанк, який є державним банком і має найбільшу мережу філій та відділень. Надалі передбачена можливість участі в реалізації державних казначейських зобов’язань усіх зацікавлених банків.

Таким чином, Міністерство фінансів доводитиме Ощадбанку раз на 10 днів котирування на продаж казначейських зобов’язань. Це пов’язано з тим, що щоразу треба враховувати вже накопичений дохід за відсотковою ставкою цінних паперів. І, відповідно, Ощадбанк щодня ставитиме котирування на зворотну купівлю цих зобов’язань, яка може відрізнятися від ціни продажу максимум на 1%. Оскільки строк погашення державних казначейських зобов’язань два роки, вони матимуть чотири відривних купони для виплати раз на півроку доходу за відсотками. Особа, яка бажатиме отримати ці кошти, матиме змогу прийти до Ощадбанку та обміняти купон (один із чотирьох) на фактично накопичений дохід. В разі потреби передчасно продати державні казначейські зобов’язання, недоотримання доходу не буде критичним та складе 1%. У будь-який робочий день можна буде відвідати будь-яке відділення Ощадбанку та продати ці казначейські зобов’язання або використати їх як заставу для отримання кредиту. Оскільки емітентом цих казначейських зобов’язань є Міністерство фінансів України, тому, незважаючи на фінансовий стан банків-реалізаторів, виплати за процентами та погашення здійснюватиме держава через Ощадбанк.

Цей інструмент є справді дуже надійним для населення. Крім того, є щоденна можливість його швидко продати, а головне – уникнути комерційних ризиків, оскільки повернення коштів гарантує держава. А збільшення кількості фінансових інструментів на ринку є позитивним показником розвитку економіки країни.

Сергій Ярмоленко,

експерт Департаменту економічного аналізу НБУ

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар