Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 жовтня 2019
20,6 °C
ясно

Статті

ВЛАСНИК РАРИТЕТНОГО «ВІЛЛІСА» ЖИВЕ В КОПАЙГОРОДІ
08 грудня 2011, 00:00
ВЛАСНИК РАРИТЕТНОГО «ВІЛЛІСА» ЖИВЕ В КОПАЙГОРОДІ

 

Іван Маслій, пенсіонер із Барщини, придбав автомобіль ще в 60-ті роки минулого сторіччя. Саме тоді він працював у геологічній партії, аж трапилась нагода купити машину в начальника однієї з прикордонних застав, колишнього фронтовика. Маслій має не лише відповідні документи на «Вілліс», але й кілька світлин його попередніх власників. «У роки Другої світової,- каже Іван Станіславович,- цим авто їздив і генерал Журавльов, частини якого звільняли від окупантів міста і села України.»

Нинішній власник автомобіля свого часу довго працював механіком у лісгоспі, тож свій транспортний засіб, як фахівець, утримував у належному робочому стані. Після отримання інвалідності тривалий час лікувався, їздив рідко. Машина потребує ремонту.

Десяток років тому представники однієї з кіностудій пропонували івану Станіславовичу за американський «Вілліс» новеньку «Ладу» - відмовив, не зрадив залізного друга. Сподівається, що відновить автомобіль. На жаль, «доброзичливці» кілька років тому викрали з нього деякі цінні деталі.

Треба зазначити, що під час війни Сполучені Штати, союзник СРСР у війні з нацистами, поставляла нам десятки тисяч цих всюдиходів, котрі зарекомендували себе як найкраще. Сьогодні «Вілліс» можна побачити лише в кінофільмах і в День Перемоги – більшість їх свого часу поповнила бази металобрухту. Проте ще залишаються люди – серед них і копайгородський пенсіонер Іван Маслій, - які прагнуть, щоб всюдихід «Вілліс» завжди був на ходу.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар