Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 січня 2020
1,0 °C
пасмурно

Статті

ВКЛАДНИКАМ ЗБАНКРУТІЛИХ БАНКІВ ВІДШКОДОВУВАТИМУТЬ ДО 200 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ
13 вересня 2012, 00:00
ВКЛАДНИКАМ ЗБАНКРУТІЛИХ БАНКІВ ВІДШКОДОВУВАТИМУТЬ ДО 200 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Адміністративна рада Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ухвалила рішення про збільшення гарантованої суми відшкодування за вкладами, які стали недоступними, зі 150 до 200 тис. грн. Про це повідомив заступник Голови Національного банку України, голова адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Ігор Соркін.

У Програмі економічних реформ Президента України на 2010 – 2014 роки одним із заходів для пожвавлення кредитування економіки є вдосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб. Для виконання заходів, визначених у цій програмі, зроблені певні кроки. Зокрема, ухвалено новий Закон України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”, що посилює захист громадян, які довірили свої заощадження банкам. Наступним кроком є збільшення гарантованої суми відшкодування за вкладами, які стали недоступними. До речі, останнє підвищення цієї суми було проведено ще в листопаді 2008 року.

Кошти фізичних осіб є основною ресурсною базою для кредитування економіки. І рішення про збільшення гарантованої суми відшкодування зі 150 до 200 тисяч гривень ухвалене з метою подальшого зміцнення довіри населення до банків та підвищення рівня захищеності переважної більшості вкладників країни. Проведена попередня робота вже дає позитивні результати. Так, у поточному році за станом на 1 серпня вклади населення зросли майже на 40 млрд. гривень, у тому числі й у національній валюті – більш ніж на 23 млрд. грн. Для порівняння, у минулому році обсяг коштів фізичних осіб на рахунках у банках збільшився на 13%, а з початку поточного року – вже понад 11%. Більше половини вкладів населення (майже 52%) сьогодні розміщені в національній валюті. А це рішення з одного боку надасть позитивний сигнал для вкладників щодо впевненості у збереженні своїх заощаджень, а з другого - надасть змогу банкам збільшити свою ресурсну базу для кредитування економіки країни. І головне – засвідчить рішучість влади захищати інтереси кожного громадянина, який довірив свої заощадження банківській системі.

На даний час рішення Адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про збільшення гарантованої суми відшкодування за вкладами передано для державної реєстрації у Міністерстві юстиції України.

Сергій Ярмоленко,

експерт Департаменту економічного аналізу НБУ

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар