Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
15 вересня 2019
12,6 °C
пасмурно

Статті

ВІЙНА СОЛІ ЗІ ВЗУТТЯМ
05 січня 2013, 00:00
ВІЙНА СОЛІ ЗІ ВЗУТТЯМ

Зима – чарівна пора року. Все навкруги біле та блискуче, відчуваєш себе, ніби у казці. Та ця крижана розкіш лише на перший погляд така захоплююча і прекрасна. А що ж знаходиться за «завісами»?

Третього грудня я раділа, що вже справжня сніжна зима. Адже білий колір ніби свідчить про те, що все почнеться заново: і життя розпочнеться з чистого аркуша, і справи підуть краще. Та недовгою була радість. Після того, як за декілька днів випала двомісячна норма опадів, розпочався справжній жах! Мало того, що на вулицях утворилась каша зі снігу та болота, та ще й ніхто її не прибирав! Для того, щоб зменшити кількість автомобільних аварій та травмованих пішоходів, дороги посипають сіллю – дідівський метод, проте дієвий. Це дешево та ефективно, але він шкодить довкіллю, і не тільки. По-перше, сіль роз’їдає дороги, по-друге, відбувається корозія труб та коліс автівок, по-третє – сіль подразнює лапки собак і котів та може призвести до хімічних опіків. І найактуальнішою проблемою для мене є те, що сіль вкорочує життя моєму взуттю! Псує його вигляд (залишає білі плями) та роз’їдає підошви.

Це в нашій країні використовують такий метод «аби дешевше», і байдуже на людей. У Фінляндії, наприклад, замість солі на дороги сиплять гранітний відсів, а фінські комунальники прибирають тротуари з допомогою міні-тракторів, здатних проїхати в будь-який двір. У Німеччині гранітний дрібняк і пісок навесні збирають, везуть у сховище і використовують наступного року, до речі, теж не погана економія, теж дешево! У Росії в саму лише Москву закупили 116 тис. тонн нового реагента на основі «Бішофіта». Росіяни з’ясували, що ця речовина екологічно більш безпечна. У деяких європейських країнах на вулицях стоять ящики з подрібненим гравієм і пішоходи самі «прокладають» собі дорогу на льоду. А в Швейцарії запропонували, взагалі, замість солі використовувати кісточки винограду!

Отже, потрібно якось «достукатись» до влади, донести до них скарги на сіль, адже їм все одно, вони на джипах роз’їжджають (і дехто, кожен рік нових). А що робити нам, простим громадянам?..

Світлана Литвак

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар