Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 серпня 2019
16,8 °C
ясно

Статті

ВІТАЄМО З ДНЕМ СТУДЕНТА
17 листопада 2012, 00:00
ВІТАЄМО З ДНЕМ СТУДЕНТА

День студента в Україні відзначається щорічно 17 листопада і співпадає з Міжнародним Днем студентів. Офіційно його було започатковано в Україні у 1999 р., відповідно до Указу Президента України "Про День студента" від 16 червня 1999 р.
Але Традиція святкувати День студента саме цього дня тягнеться ще із 1941 р. Тоді у Лондоні Міжнародна Рада студентів відзначила його вперше. А причиною обрання саме такої дати стали масові студентські демонстрації у Чехословаччині. 28 жовтня 1939 р., в окупованій фашистами країні празькі студенти і їх викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави. Але підрозділи окупантів розігнали мирну процесію, і в сутичці з гітлерівцями був застрелений студент медичного факультету. Похорони студента Яна, що відбулися 15 листопада 1939 року, знову переросли в акцію протесту. Десятки демонстрантів були заарештовані. Рано вранці 17 листопада гестапівці і есесівці оточили студентські гуртожитки. Більше 1200 студентів були заарештовані і направлені у концтабір Заксенхаузен. Дев'ятьох студентів і активістів студентського руху стратили без суду в застінках в'язниці у празькому районі Рузіне. А всі чеські вищі навчальні заклади, за наказом Гітлера, були закриті до кінця війни.

В Україні традиції цього свята ще остаточно не склалися. Для одних це звичайний нічим не примітний день, або черговий привід випити і повеселитися, а для інших - День символічного об'єднання, підвищення ролі студентства у громадському та політичному житті країни. В нашій державі святкують два Дня студента, перший з яких збігається з Міжнародним (17 листопада). А другий — це день великомучениці Тетяни, святої покровительки всіх студентів (25 січня). Це дуже зручно, адже один День студента святкується напередодні сесії, а інший – по її закінченні.

Сьогодні для українських студентів це свято є символічним об’єднанням усіх факультетів і всіх навчальних закладів. Студенти, як і личить у такий день, веселяться на повну силу, забувши про майбутню сесію, заліки і “хвости”. Без уваги не залишаються ні клуби, ні дискотеки, ні посиденьки в гуртожитку. Бо ж студентське життя має бути яскравим і різноманітним, адже це – найкращий час знайти вірних друзів, весело провести час, здобути великий багаж знань та отримати море позитивних емоцій від спілкування з викладачами. А чим ви наповните свої келихи в цей день – соком, чаєм чи алкогольними напоями, не важливо. Головне, щоб пам'ять про студентські роки завжди зігрівала ваше серце.

Редакція журналу-довідника "Вінниця",
ГО "Молодіжна організація журналістів"

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар