Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
13 листопада 2019
12,0 °C
переменная облачность

Статті

ВІННИЦЮ ВІДВІДАВ ПРЕЗИДЕНТ ПОЛЬЩІ БРОНІСЛАВ КОМОРОВСЬКИЙ
24 вересня 2012, 00:00
ВІННИЦЮ ВІДВІДАВ ПРЕЗИДЕНТ ПОЛЬЩІ БРОНІСЛАВ КОМОРОВСЬКИЙ
Київ та Вінниця стали двома містами, які Президент Республіки Польща Броніслав Коморовський відвідав протягом свого дводенного робочого візиту до України. Вінниця була обрана не випадково, адже Вінницьку область та Польщу поєднують багаторічні дружні стосунки і партнерство. У грудні цього року між Мазовецьким воєводством та Вінницькою областю буде підписано договір про співпрацю.
Надвечір, 21 вересня, польська делегація на чолі з Президентом Польщі Броніславом Коморовським прилетіла до Вінниці. Чотирьохгодинний візит польської делегації у Вінниці був досить насиченим. Він розпочався із зустрічі та перемовин з керівництвом міста та області. Після чого глава польської держави взяв участь у покладанні квітів до пам'ятної дошки польському політичному та державному діячу Юзефу Пілсудському, в обласній філармонії зустрівся з представниками польських громад Подільського краю та переглянув концерт колективів Вінницької, Хмельницької і Житомирської областей, а наприкінці візиту – відвідав українсько-польське підприємство "Барлінек".

«Між Вінницею та Польщею є багато «мостів», і в грудні цього року буде підписано ще один договір про співпрацю – між Мазовецькою воєводством і Вінницькою областю, – каже шеф канцелярії апарату Президента Польщі Яцик Михайловські. – Ми зацікавлені у поглибленні співробітництва і в подальшому. І взагалі, я сподіваюся, що через п’ять років Україна буде першою в господарчому обміні з нашою державою».
Багаторічна співпраця міста Вінниці і Республіки Польща вже давно вийшла за межі суто ділових відносин і переросла у побратимські стосунки. А Вінницький міський голова Володимир Гройсман з перших днів свого перебування на посаді очільника міста підтримував і розвивав зв’язки із Польщею. Торік вінницький мер був відзначений Кавалерським Хрестом Ордену Заслуг Республіки Польща, який є вищою нагородою за видатні заслуги у справі зміцнення міжнародного співробітництва та розвитку взаємин між народами. Рішення про нагородження Орденом приймає особисто Президент Республіки Польща за поданням Міністерства закордонних справ.
З адміністративним центром Свєнтокшиського воєводства, містом Кельце, Вінниця має більш як півсторічний досвід співпраці. Але в останні роки вона ще більше поглибилась. І невипадково саме у Вінниці три роки тому було відкрито Генеральне Консульство Республіки Польща. Переговірний процес щодо розташування консульства саме у нашому місті між польськими дипломатами та міською і обласною владою вівся майже три роки. Адже за офіційне представництво Польщі боролись ще кілька сусідніх обласних центрів. Але в результаті у 2009 році саме Вінниця стала консульським містом.
Цьогоріч в рамках святкування Днів Європи дружні взаємовідносини Вінниці із польським містом Кельце вдруге були скріплені Угодою про партнерство, дружбу і співробітництво. Цього ж дня договори про співпрацю підписали вищі навчальні заклади – по три з кожної сторони.
Загалом жодна інша область України немає таких численних контактів з Польською Республікою. Упродовж останніх десяти років більше 200 сільських і міських громад Вінниччини уклади угоди про співпрацю з громадами Польщі.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар