Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
16 лютого 2019
6,0 °C
ясно

Статті

ВІННИЦЬКІ БОМБОСХОВИЩА
10 березня 2015, 00:00
ВІННИЦЬКІ БОМБОСХОВИЩА
      Підземні сховища у Вінниці почали споруджувати в 50-х рр. минулого століття. Пік будування сховищ припав на 60-70 рр. Тоді, в обов'язковому порядку, разом зі зведенням підприємства будувалось і сховище. Серед найновіших – ті, які побудовані у 80-х рр.. - це підприємства «Вінницяобленерго» та «Вінницягаз». Найбільше бомбосховище розташоване на території заводу «Маяк», воно розраховане на 3,5 тисячі людей.
      Зараз на Вінниччині обліковано 1297 захисних споруд. З них 112 мають статус сховищ та 1185 – протирадіаційних укриттів. 76 сховищ цивільного захисту знаходяться в обласному центрі. На сьогоднішній день готові до прийняття людей трохи більше 15% цих споруд, «обмежено готові» – майже 55%, не готові – 30%. Ось така невтішна статистика.
Загалом, всі ці споруди призначаються виключно для укриття працівників, які працюють на підприємстві. Що ж до цивільного населення, то воно укривається в найпростіших сховищах, тобто в підвалах житлових будинків, які можуть стати “братською могилою”.
         Доречі, чимало бомбосховищ є викупленими та приватизованими. Так сховище по вул. Володарського, біля міськради - склади фірми «Гассіб», а сховище поблизу «Книжки» - нічний клуб «Курсаль». Ще є сховище колишньої меблевої фабрики - його викупив «Укрсиббанк». І таких прикладів по області можна приводити десятки.
        Є і цікаві покинуті сховища, наприклад, у Лісопарку, його ще кілька років назад дослідили вінницькі підлітки-дігери. Особисто мені подобається доля Ставки  радянського командарма Ворошилова, що сховалася в товщі гранітних скель на березі Південного Бугу і складалась з 28 підземних приміщень. До неї можна потрапити через Військовий санаторій або пляж “Спартак”. Аж до 70-х рр. цей об'єкт підлягав охороні, будучи самостійним військовим містечком. У ньому навіть намагалися один час влаштувати склади, але на початку 80-х рр. бункер був остаточно кинутий. Так ставка Ворошилова і простояла до 12-го липня 2003-го року, коли її було перетворено в Свято-Троїцький скельний храм.
Ось така невтішна коротенька історія вінницьких сховищ.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар