Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
25 серпня 2019
25,1 °C
пасмурно

Статті

ВІННИЦЬКЕ РАЙУПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ ІНФОРМУЄ
27 листопада 2012, 00:00
ВІННИЦЬКЕ РАЙУПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ ІНФОРМУЄ
ОСКАРЖЕННЯ ДІЙ ДЕРЖАВНИХ ВИКОНАВЦІВ

Закон передбачає два способи оскарження: адміністративний (до вищестоящої посадової особи) та судовий (до суду).
Стаття 85 Закону України «Про виконавче провадження» передбачає можливість боржника та стягувача подати скаргу на дії (бездіяльність) державного виконавця до начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець.
Вищевказана норма закону визначає вимоги до скарги, котра подається до начальника відповідного органу державної виконавчої служби та передбачає, що скарга подається в письмовій формі та повинна включати:
- назву органу державної виконавчої служби, до якого подається скарга;
- точну назву стягувача та боржника, їхнє місце проживання (для фізичних осіб) або знаходження (для юридичних осіб), а також назву представника сторони виконавчого провадження, коли скарга подається представником;
- реквізити виконавчого документа (назва виконавчого документа, орган, який його видав, дата видачі виконавчого документа та його номер, резолютивна частина виконавчого документа);
- зміст оскаржуваних дій (бездіяльності) та норму Закону, яка порушена;
- виклад обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;
- підпис скаржника або його представника із зазначенням дати подання скарги.
Скарга, подана у виконавчому провадженні до начальника органу державної виконавчої служби, якому він безпосередньо підпорядкований, розглядається у 10-денний строк.
Відповідно до вимог статті 85 Закону України «Про виконавче провадження» скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ. Скарги по виконанню інших рішень подаються до суду за місцем знаходження відповідного органу державної виконавчої служби, крім скарг на дії (бездіяльність) державних виконавців та посадових осіб Департаменту державної виконавчої служби та державної виконавчої служби Автономної Республіки Крим, областей та міст Києва і Севастополя, які подаються до апеляційного суду за місцем знаходження відповідного органу державної виконавчої служби.
Скаргу може бути подано до суду безпосередньо або після оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця до начальника відповідного органу державної виконавчої служби.
Анна Гранковська,
провідний спеціаліст Вінницького РУЮ
 
Чи можна оскаржити рішення розпорядника інформації або його бездіяльність?

Згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» відповідь на запит має бути надано не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.
Відповідно до статті 23 Закону «Про доступ до публічної інформації», рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Чи можна заперечити проти обробки персональних даних?
Статтею 2 Закону України «Про захист персональних даних», обробка персональних даних визначається як будь-яка дія або сукупність дій, здійснених повністю або частково в інформаційній (автоматизованій) системі та/або в картотеках персональних даних, які пов’язані зі збиранням, реєстрацією, накопиченням, зберіганням, адаптуванням, зміною, поновленням, використанням і поширенням (розповсюдженням, реалізацією, передачею), знеособленням, знищенням відомостей про фізичну особу.
Положеннями статті 8 Закону України «Про захист персональних даних» кожній особі надано право пред’являти вмотивовану вимогу із запереченням проти обробки своїх персональних даних, органами державної влади, органами при здійсненні їхніх повноважень, передбачених законом, а також щодо зміни або знищення своїх персональних даних будь-яким володільцем та розпорядником цієї бази, якщо ці дані обробляються незаконно чи є недостовірними.
З вмотивованим запереченням проти обробки персональних даних, а також з вимогою щодо їх зміни або знищення, слід звертатися до конкретних осіб (володільців та/або розпорядників), які здійснюють їх обробку.
Я.М.Нікітіна
Начальник Вінницького районного управління юстиції
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар