Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
13 листопада 2019
12,0 °C
переменная облачность

Статті

ВІННИЦЬКЕ РАЙУПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ ІНФОРМУЄ
16 липня 2012, 00:00

Розірвання договору довічного утримання

З двоюрідним братом заключила договір довічного утримання. Він живе в іншій області. До мене не приїжджає, нічим не допомагає. Чи можу я розірвати такий договір?

(Колодій І.І., смт Десна )

На Ваше звернення стосовно розірвання договору довічного утримання (догляду) роз’яснюємо, що за таким договором одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно. Ст. 755 Цивільного кодексу України передбачено випадки припинення договору довічного утримання.

Так, договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду:

1) на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов'язків, незалежно від його вини;

2) на вимогу набувача.

Також договір довічного утримання (догляду) припиняється зі смертю відчужувача. У разі розірвання зазначеного договору в зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням набувачем обов’язків за договором, відчужувач набуває право власності на майно, яке було ним передане, і має право вимагати його повернення. Витрати, зроблені набувачем на утримання та (або) догляд відчужувача, не підлягають поверненню.

 

Право власність на земельну ділянку іноземцями

Чи можуть набувати права власності на земельні ділянки іноземні громадяни?

(Король І.Д., с. Агрономічне)

Відповідно до ч. 2 ст. 81 Земельного кодексу України іноземні громадяни та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, а також на земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності. Іноземні громадяни та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки у разі: придбання за договором купівлі-продажу, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; викупу земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що належать їм на праві власності; прийняття спадщини.

Анна Миколаївна Гранковська

провідний спеціаліст

Вінницького районного

управління юстиції

 

В жовтні будуть проходити вибори до Верховної Ради України, хто може бути депутатом згідно нового закону?

Вибори до Верховної Ради України, згідно з чинним законодавством, повинні відбутися у жовтні 2012 року на основі Закону України «Про вибори народних депутатів України» від 17 листопада 2011 року.

Відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» народні депутати України обираються громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Кількісний склад Верховної Ради України становить 450 депутатів. Вибори депутатів здійснюються за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою:

1) 225 депутатів обираються за пропорційною системою у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій;

2) 225 депутатів обираються за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах.

Депутатом може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п'яти років.

Не може бути висунутий кандидатом й обраний депутатом громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку.

Право висування кандидатів у депутати належить громадянам України, які мають право голосу. Це право реалізується ними через партії або шляхом самовисування відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Ірина Лісовенко

провідний спеціаліст Вінницького

районного управління юстиції

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар