Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
23 січня 2020
1,0 °C
небольшой снег

Статті

ВІННИЦЬКЕ РАЙУПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ ІНФОРМУЄ
15 червня 2012, 00:00
ВІННИЦЬКЕ РАЙУПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ ІНФОРМУЄ

Надання безоплатної правової допомоги

Законом України «Про безоплатну правову допомогу», який набрав чинності 9 липня 2011 року, передбачено формування в Україні системи безоплатної правової допомоги.

Відповідно до Закону система складається з двох взаємопов’язаних складових – систем безоплатної первинної та безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатна первинна правова допомога передбачає надання правової інформації, консультацій, роз’яснень з правових питань, складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру). Право на отримання такої допомоги мають всі особи, які перебувають під юрисдикцією України, а надавати її з 9 липня 2011 року зобов’язані всі органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Безоплатна вторинна правова допомога полягає у забезпеченні захисту особи від обвинувачення, представництва особи в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складенні документів процесуального характеру. Право на отримання такої допомоги мають малозабезпечені особи, а також особи, віднесені до певних соціально вразливих груп (діти-сироти, ветерани війни, реабілітовані особи, інші категорії осіб). Таку допомогу надаватимуть спеціально створені протягом 2012 – 2014 років центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Підвищення мінімального шлюбного віку для жінок

Верховна Рада підвищила мінімальний шлюбний вік для жінок. Депутати зрівняли шлюбний вік чоловіків і жінок. 15 березня 2012 року був прийнятий Закон «Про внесення змін до Сімейного кодексу України» №4525-VІ ( 4525-17 ), який вступає в силу з дня, наступного за днем його опублікування.

Відповідно до Закону, шлюби і для чоловіків, і для жінок дозволені з 18 років. За нині чинним законодавством, шлюбний вік для чоловіків встановлений 18 років, для жінок – 17 років.

"З точки зору готовності до сімейного життя за критеріями фізичної, моральної та соціальної зрілості й жінки, і чоловіки повинні мати рівні права на вступ у шлюб”, – наголошується в пояснювальній записці до документа.

Крім того, винятковий мінімальний вік для вступу в шлюб підвищується з 14 до 16 років. Дія закону не поширюється на осіб, які подали заяву про одруження до його вступу в силу.

 

Відповідальність органів державної влади за порушення законодавства про державну реєстрацію нормативно–правових актів

Районне управління юстиції звертає увагу суб’єктів нормотворення на те, що з 6 січня 2012 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування” (від 08.09.2011 № 3720 – VI), а саме підпунктом 3 пункту 2 розділу 1, статтю 188 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнено наступним змістом:

Неподання, несвоєчасне подання для державної реєстрації нормативно-правових актів, які відповідно до закону підлягають державній реєстрації, направлення на виконання нормативно-правових актів, що не пройшли державної реєстрації та не опубліковані в установленому законом порядку, а також надіслання для виконання вказівок, роз'яснень у будь-якій формі, що встановлюють правові норми, - тягнуть за собою накладення штрафу на керівників органів, нормативно-правові акти яких відповідно до закону підлягають державній реєстрації, від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Ірина Лісовенко

Провідний спеціаліст Вінницького районного управління юстиції

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар