Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 жовтня 2019
16,0 °C
ясно

Статті

ВІННИЦЬКЕ РАЙУПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ ІНФОРМУЄ
09 квітня 2012, 00:00
ВІННИЦЬКЕ РАЙУПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ ІНФОРМУЄ

За словами працівника кадрової служби, для отримання додаткової відпустки як одинока мати я маю надати довідку з виконавчої служби про неотримання аліментів. Які законні підстави для витребування такої довідки? Надайте повний перелік документів, які необхідно надати.

Для отримання додаткової соціальної відпустки розлучена жінка, яка дійсно виховує дитину сама (без батька), не зважаючи на факт отримання аліментів, має подати такі документи: копію свідоцтва про народження дитини; для підтвердження того, що жінка є розлученою, - копію свідоцтва про розірвання шлюбу та документ, який підтверджував би те, що батько не бере участі у вихованні дитини. Надання жодних довідок про отримання чи неотримання аліментів законом не передбачено.

 

Маю двох дітей віком 7 та 3 роки, яких виховую сама. Підкажіть, чи маю право на додаткову відпустку і якої тривалості?

За наявності декількох підстав для надання соціальної відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Стосовно тривалості додаткової соціальної відпустки слід зазначити, що чітко не визначено сукупність кількох підстав для набуття права на додаткову соціальну відпустку тривалістю понад десять календарних днів. Кожну підставу, встановлену частиною 1 статті 19 Закону України «Про відпустки» правомірно вважати окремою підставою.

Так, одинока мати, в якої дитина є інвалідом, має право на таку відпустку за двома підставами (17 календарних днів): «жінка, яка має дитину-інваліда» та «одинока мати». Якщо одинока мати виховує здорову дитину (мається на увазі не дитину-інваліда), соціальна відпустка надається за однією підставою (десять календарних днів). Якщо одинока мати виховує двох дітей віком до 15 років, така відпустка надається за двома підставами: «жінка, яка має двох дітей віком до 15 років» та «одинока мати» Жінка, яка має всиновлену дитину і водночас є одинокою матір’ю (вдовою), користується правом на таку відпустку за двома підставами (17 календарних днів): «жінка, яка всиновила дитину» та «одинока мати».

Ірина Лісовенко

провідний спеціаліст Вінницького районного управління юстиції

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар