Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 жовтня 2019
20,6 °C
ясно

Статті

ВІННИЦЬКЕ РАЙУПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ ІНФОРМУЄ
09 лютого 2012, 00:00

Поясніть мені, будь ласка: я з двоюрідним братом заключила договір довічного утримання. Він живе в іншій області. До мене не приїжджає, нічим не допомагає. Чи можу я розірвати такий договір?

(Бондаренко З.В., с. Оленівка)

На Ваше звернення стосовно розірвання договору довічного утримання (догляду) роз’яснюємо, що за таким договором одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме або рухоме майно, щое має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно. Але передбачено випадки припинення договору довічного утримання.

Так, договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду:

1) на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов'язків, незалежно від його вини;

2) на вимогу набувача.

Також договір довічного утримання (догляду) припиняється зі смертю відчужувача. У разі розірвання зазначеного договору в зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням набувачем обов’язків за договором, відчужувач набуває право власності на майно, що було ним передане, і має право вимагати його повернення. Витрати набувача на утримання та (або) догляд відчужувача, не підлягають поверненню.

 

Мій чоловік помер… Він не отримав пенсію за два останні місяці, а також був включений в списки сільради на пільгове придбання палива. Жодної допомоги я не одержувала, то чи маю підстави для отримання його пенсії, на виділення мені грошової допомоги для придбання твердого палива?

( Мельник Г.І., смт Воронорвиця)

Суми пенсії, аліментів, різних допомог, відшкодувань через ушкодження здоров'я, інших соціальних виплат, що належали спадкоємцеві, але не були отримані ним за життя, передаються членам його сім'ї. Отже, ви, будучи спадкоємцем, маєте право на одержання грошової допомоги на придбання твердого палива.

Анна Швець,

провідний спеціаліст

Вінницького районного

управління юстиції

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар