Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 січня 2020
0 °C
переменная облачность

Статті

ВІННИЧЧИНА - АКТИВНИЙ УЧАСНИК КОНКУРСІВ РОЗВИТКУ ГРОМАД
21 листопада 2012, 00:00
ВІННИЧЧИНА - АКТИВНИЙ УЧАСНИК КОНКУРСІВ РОЗВИТКУ ГРОМАД
20 листопада у Вінниці відбувся спільний інформаційно–методичний семінар на тему «Перспективи проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та особливості його проведення у 2013 році». У роботі семінару взяли участь перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський, представник Дирекції Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування Василина Ісакова, начальник Головного управління економіки облдержадміністрації Андрій Гижко, а також представники виконавчої та самоврядної гілок влади районів та міст області.
Відкриваючи семінар, Ігор Кревський наголосив, що активне впровадження комплексних соціально-економічних реформ визначено в Україні першочерговим пріоритетом державної регіональної політики. Тому в нинішніх умовах перед обласною владою стоїть завдання - змінити світогляд громад, навчити їх самоорганізації і відповідальності у вирішенні питань власного розвитку.
- Особливого значення набуває запровадження стратегічного планування на місцевому рівні, що в недалекому майбутньому допоможе вишукувати фінансові ресурси виключно на місцях і вирішувати проблеми самостійно. Разом з тим, існуючі соціальні негаразди змушують органи місцевого самоврядування та виконавчої влади до пошуку додаткових ресурсів щодо їхнього вирішення, - зауважив перший заступник.
Зокрема, наша область перша в державі започаткувала Конкурс на кращу програму розвитку територіальних громад, на яку щорічно з обласного бюджету виділяється більше 2 млн. грн. Наприклад, цього року за підсумками 2 засідань Конкурсної комісії - 84 проекти, що отримали позитивний експертний висновок, визнано переможцями у 2012 році і профінансовані з обласного бюджету на 2,2 млн. грн.
За підсумками Всеукраїнського конкурсу минулого року, Вінницька область після Дніпропетровської була найактивнішою серед інших регіонів, а за кількістю переможців на п’ятому місці.
- Всього від області в конкурсі взяли участь 57 проектів, з них переможцями Всеукраїнського конкурсу стали 7 проектів. Їх профінансовано з державного бюджету на суму 1,4 млн. грн., – прокоментував Ігор Кревський.
Він подякував всім територіальним громадам, які брали участь у конкурсах і закликав якісно та результативно долучитися до участі в ньому у 2013 році.
 Представник Дирекції Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування Василина Ісакова більш детально ознайомила учасників семінару з умовами проведення Всеукраїнського конкурсу. У своєму виступі вона відзначила тісну співпрацю між усіма гілками влади в нашому регіоні та закликала всіх її обласних і районних представників до запровадження нових підходів та методів у написанні проектів.
Довідка. Переможці Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2011 року: Спичинецька сільська рада Погребищенського району, Уланівська сільська рада Хмільницького району, Кирнасівська селищна рада Тульчинського району, Тульчинська районна рада, Липовецька міська рада, Теплицька міська рада, Вінницька міська рада.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар