Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
07 грудня 2019
1,8 °C
ясно

Статті

ВІННИЧАНИ ВЖЕ СЬОГОДНІ МОЖУТЬ ПЕРЕВІРИТИ СВОЇ ДАНІ У РЕЄСТРІ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ
10 серпня 2012, 00:00
ВІННИЧАНИ ВЖЕ СЬОГОДНІ МОЖУТЬ ПЕРЕВІРИТИ СВОЇ ДАНІ У РЕЄСТРІ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ
Цьогоріч на усіх виборчих дільницях планується встановити відеоспостереження, по тимчасових посвідченнях можна буде проголосувати лише в одному місці, а додому члени виборчої комісії прийдуть лише до тих, хто має спеціальну медичну довідку.
Враховуючи ці та інші нововведення Вінниця вже розпочала готуватись до парламентських виборів, які відбудуться 28 жовтня.
У 2012 році вінничани своє волевиявлення будуть здійснювати на 156-ти виборчих дільницях. За 45 днів до виборів уже будуть створені дільничні комісії, а за 20 днів до голосування можна приходити до них і перевіряти себе у списках. Втім вже сьогодні протягом робочого тижня перевірити свої дані можна у реєстрі виборців, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців м. Вінниці, що знаходиться за адресою вул. 50-річчя Перемоги,7 (каб.334 та 337).
Цього разу особливо пильно до цього питання мають поставитись вінничани віком 20-23 років – коли їм виповнювалось 18 років не було механізму внесення їх до списку. Тому багато молоді не потрапили до нього. Сьогодні ситуація із внесенням до списків 18-річних вінничан змінилась. «Ми написали програму для міліції, яка готує нам подання. Всі зміни, які проходять через їхню реєстраційну систему, надходять до нас. В тому числі система бачить, кому виповнюється 18 років», - говорить начальник відділу ведення Державного реєстру виборців м. Вінниці Анатолій Синявський.
Серед особливостей цьогорічного виборчого процесу є й те, що відкріпні посвідчення, які використовувались на попередніх виборах, замінять посвідчення про тимчасову зміну місця голосування. Законодавством передбачено, що з таким документом людина зможе проголосувати лише раз, на відміну від минулих виборів, коли можна було віддавати свій голос кілька разів на будь-яких дільницях. Список українців, які голосуватимуть за такими посвідченнями, зберігатиметься на сервері Центрвиборчкому і буде видаватись централізовано, відтак, є документом суворої звітності.
Проголосувати вдома цієї осені зможуть лише ті вінничани, які нададуть у виборчу комісію відповідну медичну довідку та заяву. Проте ще досі не відомо, який лікар має її видати. «Проблема полягає у тому, що ЦВК ще не дало визначення, які це мають бути довідки – чи це довідка від терапевта, чи з ЛКК, чи від якогось іншого лікаря. Поки що законодавством вводиться лише термін «НССП» – «не спроможний самостійно пересуватись», - розповідає голова правління обласного осередку ВГО «Комітет виборців України» Владислав Телень. У такій ситуації, вінничани, які не можуть самостійно пересуватись, мають слідкувати за рішеннями ЦВК, аби вчасно отримати інформацію про вид довідки і забезпечити себе можливістю проголосувати.
Цьогоріч волевиявлення усіх українців, зокрема і вінничан, має відбуватись під пильним відеонаглядом через веб-камери. Центральна виборча комісія вже визначила технічні вимоги до обладнання відеоспостереження, яке буде встановлено на усіх виборчих дільницях. Наступним етапом має стати закупівля пристроїв і їх встановлення.
Як і на минулих виборах, вінничани за три тижні до голосування отримають відповідні запрошення, де буде вказана адреса і номер виборчої дільниці. А поки триває уся підготовча робота кандидати у депутати Верховної Ради нарощують свою агітаційну кампанію. У Вінниці виконавчий комітет міської ради прийняв рішення про відведення місць для політичної агітації. Їх у Вінниці буде 14. «Ми сподіваємось, що суб’єкти виборчого процесу з розумінням поставляться до того, що паркани, будинки, електроопори, зупинки громадського транспорту не є місцем для розміщення передвиборчої агітації, - говорить Владислав Телень. – На жаль після попередніх виборів такої культури не було продемонстровано, тому дуже багато людей з комунальних служб було задіяно до приведення в порядок заклеєних агітацією місць. Ми сподіваємось, що цього року буде інакше».
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар