Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 квітня 2019
22,0 °C
легкий дождь

Статті

ВІКНО ЖИТТЯ
22 серпня 2013, 00:00
ВІКНО ЖИТТЯ

Чесно кажучи, я сама ніколи не побачила б цього віконечка, якби не довелось на канікулах шукати добросовісних лікарів. Раніше й не знала, що у Вінниці, по вул. Соборній є лікарня. Двері мені відчинила монашка і щиро посміхнулась… У лікарні тихо, спокійно. Багато фотографій малюків, буклети із заголовками «ДИТИНА – дар БОЖИЙ».

Коли вже виходила з медичного центру, почула, наче хтось тихесенько схлипує. Ступивши кілька кроків, помітила маленького хлопчика з мамою. Дитина вказувала на щось пальцем і міцно обіймала неньку. Це було малесеньке квадратне віконце з білою ручкою знадвору якось по-бідному втиснуте у сіру скупу стіну. За ним стояв столик, а на ньому щось схоже на корзинку, встелене дитячою простинкою. А вгорі напис - «Вікно Життя». І більш нічого… Біля цього віконця не зупиняються люди, не всміхаються діти, не гуляють батьки... Але чому? Звідси не забирають новонароджених додому, а навпаки... «Вікно життя – це місце, де можна АНОНІМНО залишити немовля».

Це віконце взагалі живе відособлено, його мало хто помічає. Щоб його побачити, потрібно, йдучи Соборною, звернути за магазином «РОШЕН». А чому туди йти? Там знаходиться лікувальний амбулаторний медичний центр монастиря ім. св. Джанни Беретти Молля. Віконце урочисто відкрили торік. Вінниця тоді стала четвертим містом в Україні, яке могло б «похвалитися» таким здобутком. Але чи є чим хвалитися? Чим гордитися? Щороку десятки породіль викидають новонароджених у сміття, туалети, залишають у супермаркетах та на ринках. Як можна там залишити того, кого 9 місяців носила під серцем!? Просто відчинити віконце, покласти дитя, постукати і піти світ за очі! Не судитиму, Бог їм суддя. Я не уявляю, як жити тим, кого ось так залишають. Як ці діти відповідатимуть на просте запитання: «Ти де народився?». Можливо: «Не знаю. У «вікні життя» знайшли». Багато людей думає, що той, хто має викинути малюка десь у гнилому місці, так і зробить, а не понесе дитину у «вікно». Адже для цього потрібна хоч якась людяність. І все-таки це неправильна думка! Зафіксовані випадки, коли діток залишали в таких вікнах. Тут немовля миють, переодягають, надають медичну допомогу і відправляють у Міський центр матері й дитини.

Чому в нашому суспільстві існує така проблема?! Деякі жінки прагнуть усім серцем мати дитину, а природа не дає їм шансу. А інших – обдаровує, та вони чомусь не хочуть таких дарів. Чому одні жінки народжують довгоочікувану дитину в лікарнях і помирають, а окремі – на вулицях, і залишаються здоровими? Чому?..

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар