Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
04 грудня 2023
-3,3 °C
облачно с прояснениями

Статті

ВЕСІЛЛЯ ВОСЕНИ. ОБИРАЄМО ЩАСЛИВІ ДНІ
02 вересня 2014, 00:00
ВЕСІЛЛЯ ВОСЕНИ. ОБИРАЄМО ЩАСЛИВІ ДНІ

Здавна люди намагаються обрати більш сприятливі дні для того, щоб укласти шлюб. У це, звичайно, можна не вірити - але чи варто ризикувати? Тим більше що "щасливих" днів для весілля восени предостатньо.

Вересень. Друга і особливо третя декада вересня - відмінний час для одруження. Цей час на Русі мав особливу назву - "весільник". Так склалося історично, що весільні дні наступали з 14 вересня (Семенова дня) до 28 листопада (Гурія). Цей час був самим відповідним для гулянь - польові роботи були закінчені, гроші зароблені, урожай зібраний. І навіть коли за указом Петра Першого Новий рік стали відзначати 1 січня, традиція робити весілля восени залишилася. Серед усіх осінніх дат особливе значення має день Різдва Богородиці - 21 вересня. За народним календарем після нього настають “другі Осеніни” - свято врожаю. В цей день після церковної служби вся родина збиралася за столом, де головним блюдом був хліб з борошна нового врожаю. Святкування весілля саме в цей день, обіцяло процвітання і благополуччя молодій сім’ї.

Вересень - час не тільки весіль, а й сватання. Цього місяця молоді люди починали активні пошуки пари. Познайомитися з майбутньою нареченою можна було на традиційних посиденьках, куди ходили тільки незаміжні та неодружені. Якщо пара таки знаходилась, весілля надовго не відкладали - грали цієї ж осені.

За народними прикметами весілля у вересні обіцяє тихе і спокійне подружнє життя. Але у вересні і є несприятливі дні, коли не вінчають. Це 10,11, 20, 26, 27 вересня.

Жовтень. В цьому місяці 14 жовтня наступає найголовніше дівоче свято - Покрова Пресвятої Богородиці. Дівчата моляться і просять Божу Матір "покрити землю сніжком, а голову - білою хусткою", маючи на увазі, звичайно, фату. Незаміжні ставлять свічки в церкві перед іконою Богородиці й намагаються провести день весело, вірячи в прикмету "Покрову весело проведеш - дружка милого знайдеш". Кращі дні для весілля в жовтні 2014 року - 2, 5, 10, 19, 26. А от не вінчають напередодні Покрови, 13 жовтня.

Листопад. Обіцяє життя в достатку. З 28 листопада починається Різдвяний піст, під час якого не вінчають.

Тому, якщо ваше серце підказує вам, що ви знайшли свою любов, сміливо дотримуйтесь його і будьте щасливі.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар