Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
14 листопада 2019
8,6 °C
ясно

Статті

ВАРТІСТЬ ЗАПОЗИЧЕНЬ УРЯДУ СУТТЄВО ЗНИЗИЛАСЬ
24 липня 2012, 00:00
ВАРТІСТЬ ЗАПОЗИЧЕНЬ УРЯДУ СУТТЄВО ЗНИЗИЛАСЬ

Протягом останнього часу суттєво знизилась вартість запозичень уряду.
Про це заявив керівник Групи радників Голови Національного банку України Валерій Литвицький під час проведення Інформаційної зустрічі з представниками засобів масової інформації на тему “Статистичні продукти Національного банку: можливості для користувачів”, що відбулась у Національному банку України в липні 2012 року.

Ще в травні ставки наших облігацій, які розміщуються за кордоном, перевищували 11%. Зараз майже на рівні 9%. Це означає, що в світі є розуміння того, що Україна успішно проходить період від уповільнення економіки в IV кварталі минулого року, через стабілізацію в перших кварталах нинішнього, і до невеликого прискорення, про що говорить травнева статистика. На цей час фінансовий ринок України характеризується стабільністю. Ми не тільки продаємо валюту, але і купуємо її. Стрімко розвивається співпраця українського центрального банку з провідними центральними банками країн світу. Нагадаю, що під час останнього візиту Голови Національного банку України Сергія Арбузова до Китайської Народної Республіки був підписаний трирічний договір по валютному свопу у розмірі 2,36 млрд. доларів США.

Крім того, Валерій Литвицький зазначив, що ті незначні коливання валютного курсу, які спостерігаються останнім часом, – цілком нормальне явище для розвиненої економіки. Резерви для того і накопичуються, щоб їх свого часу витрачати.

Сергій Ярмоленко,

експерт Департаменту економічного аналізу НБУ

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар