Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
13 листопада 2019
11,1 °C
пасмурно

Статті

УКРАЇНСЬКА ВИШИВАНКА
06 листопада 2012, 00:00
УКРАЇНСЬКА ВИШИВАНКА

Українська вишивка - це історія нашого народу, його доля і багатство. Ще з глибокої давнини вона є незамінним атрибутом нашого життя. З давніх часів і до наших днів вона прикрашає рушники, скатертини, подушки, серветки… Особливо красиво вишивка виглядає на сорочках. На жаль, у наші дні бачити людей у вишиванках доводиться дуже рідко, але все ж не забувається її роль у житті кожного з нас.

Щоб відродити славу української вишиванки, в нашому університеті було обрано день, коли всіх закликали до того, щоб приходити у вишитих сорочках, або мати при собі будь-яку річ з відповідною символікою. Не залишились осторонь і студенти ННІ Менеджменту, адміністрування та права, які за ініціативою відділу студентського самоврядування свого факультету, на території 4-го корпусу влаштували цілий тиждень вишиванки, який проходив з 8 по 12 жовтня, під гаслом: «Мені сорочку мама вишивала». Протягом всього тижня, день у день, всі бажаючі від студента до викладача приходили на заняття у вишиванках. На стінах красувалися плакати з історією вишитої сорочки, з описом її особливої цінності для українського народу. Такої кількості речей традиційного українського колориту факультет ще не бачив.

Дякуючи активістам, які своїм прикладом показували, наскільки гармонійно можна поєднувати свої будні з повагою до традицій, кожен студент, який одягав вишиту сорочку відчував себе частиною української історії, підтримував дух українського народу. Хочеться вірити, що не лише тижнем вишиванки обмежиться наша повага до української культури, а кожен для себе зрозуміє, що він є складовою частинкою суспільного усвідомлення усієї краси української душі та любові до історії, до минулого, до того, з чого все починалося…

Галина Гудзь,

член Молодіжної організації журналістів

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар