Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
23 січня 2020
1,0 °C
облачно с прояснениями

Статті

УКРАЇНА ТА КИТАЙ СТАЮТЬ БЛИЖЧИМИ
20 липня 2012, 00:00
УКРАЇНА ТА КИТАЙ СТАЮТЬ БЛИЖЧИМИ

Співробітництво України та Китаю виходить на новий рівень.
В рамках візиту делегації Національного банку України до Пекіну було підписано одразу декілька важливих документів. Вони покликані не тільки полегшити торгівлю між двома країнами, але й допомогти залучити серйозні інвестиції в українську економіку.

Так, Національний банк України та Народний банк Китаю вперше підписали Угоду про обмін національними валютами (своп). Ця подія стала історичною – відтепер в Китаї можна буде розраховуватись гривнями, а в Україні – юанями. За словами голови НБУ Сергія Арбузова, угода про своп виведе на новий рівень торгівлю між двома країнами. «Рішення про підписання свопу було продиктовано необхідністю спростити розрахунки між українськими та китайськими компаніями. Суть полягає в тому, що можна буде здійснювати розрахунки, не використовуючи валюту інших країн, фактично в національних валютах. Коли дві країни торгують і розраховуються третьою валютою – це ненормально», - вважає Сергій Арбузов.

Кожен бажаючий – підприємець чи підприємство – тепер може купити юані в Україні. А в Китаї, в свою чергу, з’явиться можливість купити гривні. Поки що (своп) підписано на суму приблизно 20 млрд. грн. (15 млрд. юанів або 2,36 млрд. доларів), але це тільки пробний крок. Сторони домовились, що якщо даний вид розрахунків буде користуватись популярністю, то розміри свопу можна буде збільшити. Китай відносно нещодавно, з 2008 року, почав підписувати свопові угоди і на поточний момент заключив близько 20 таких на суму більше півтора трильйони юанів. Лише в червні такі угоди було підписано, крім України, з Японією та Бразилією. Для України це перший (своп). Втім, Україна зараз веде переговори з Росією і не виключено, що практика подібних угод буде продовжена.

Тим часом, співробітництво нашої країни з Китаєм не обмежується лише фінансовою сферою. Окрім угоди про обмін національними валютами Україна та Китай підписали меморандум про взаєморозуміння та співробітництво в пріоритетних проектах розвитку АПК. Умови Меморандуму передбачають отримання Україною кредиту на суму 3 млрд. доларів США строком на 15 років із ставкою 6%. При цьому протягом 5 років передбачено пільговий період погашення (платимо тільки відсотки). Також розробляться питання присутності китайського капіталу в Україні у галузях розвідування та видобутку корисних копалин – золота та інших благородних металів. У нас загалом близько 2,5 тис. тон розвіданих та не видобутих запасів золота. Наразі Україна шукає інвесторів, щоб не вкладати кошти Нацбанку. Та хоче запросити спеціалістів, які проведуть дослідження наявності запасів та їх розробку. А наші китайські партнери високо оцінюють потенціал України та готові вкладати гроші в розвиток нашої країни.

«Я бачу настрій китайських колег, вони дуже зацікавлені, тому що сільськогосподарські сировинні речовини значною мірою цікавлять інвесторів. При цьому хочу підкреслити, що ми більше налаштовані відкривати виробництво в себе. Таким чином ми будемо розвивати не імпорт, а експорт. І підтримувати вітчизняного виробника. Я вважаю, що це матиме величезне значення», - переконаний Сергій Арбузов.

Сергій Ярмоленко,

експерт Департаменту економічного аналізу НБУ

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар