Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
15 грудня 2019
5,0 °C
ясно

Статті

У ЗВ’ЯЗКУ ЗІ ЗМІНАМИ В ЗАКОНОДАВСТВІ У МІСТІ ЗБІЛЬШИТЬСЯ КІЛЬКІСТЬ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ
11 жовтня 2012, 00:00
У ЗВ’ЯЗКУ ЗІ ЗМІНАМИ В ЗАКОНОДАВСТВІ У МІСТІ ЗБІЛЬШИТЬСЯ КІЛЬКІСТЬ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ
В зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та з проведенням адміністративної реформи» на минулому тижні депутатами Вінницької міської ради внесено зміни до рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів та затвердження Порядків їх справляння» (зі змінами)», яким розширено коло платників єдиного податку.
Не випадково фізичні і юридичні особи вибирають спрощену систему оподаткування – єдиний податок. Адже ця система дає право не платити безліч податків і зборів, що спрощує ведення бухгалтерії. Таким видом оподаткування можуть скористатись як фізичні особи-підприємці, так і юридичні особи. Суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів (загальна система оподаткування), може прийняти рішення про перехід на спрощену систему шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
Відповідно до змін у законодавстві усіх «спрощенців» відтепер поділено на шість груп, а не на чотири, як це було раніше. Тобто додано ще дві групи платників. Кожна група має різні критерії відповідності для права перебування на спрощеній системі та, відповідно, різні ставки єдиного податку. До «нововведеної» п’ятої групи належать фізичні особи-підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб; обсяг доходу не перевищує 20 млн. грн. Ставка податку для п’ятої групи становить 7% доходу – у разі сплати ПДВ; 10% доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного по¬датку. До шостої ж групи відносяться юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб; обсяг доходу не перевищує 20 млн. грн. Ставка податку для шостої групи становить 7 % доходу – у разі сплати ПДВ; 10 % доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного по¬датку.
Змінами до Закону уточнено також порядок оподаткування фізичних осіб – підпри¬ємців, які здійснюють діяльність з виробництва, по¬стачання, продажу (реалізації) ювелірних та побу¬тових виробів з дорогоцінних металів та які бажають працювати на спрощеній системі оподаткування. Зазначені підприємці можуть належати лише до третьої або п’ятої груп платників єдиного податку. При цьому фізичні особи-підприємці, які за показниками своєї діяльності належать до третьої групи, сплачують єдиний податок у розмірі 5% доходу, ПДВ окремо не сплачується (для всіх інших платників єдиного податку, які належать до третьої групи ставки податку становлять 3 відсотки доходу – у разі сплати ПДВ або 5 відсотків у разі включення ПДВ до складу єдиного податку). Фізичні особи-підприємці, які за показниками своєї діяльності належать до п’ятої групи сплачують єдиний податок у розмірі 10% доходу (ПДВ окремо не сплачується. Для всіх інших платників єдиного податку, які належать до п’ятої групи ставки податку становлять 7 відсотків доходу – у разі сплати ПДВ або 10 відсотків у разі включення ПДВ до складу єдиного податку).
Якщо платник єдиного податку перевищив граничний розмір доходу групи, за якою він сплачував єдиний податок, то тоді він повинен або перейти в наступну групу або на загальну систему оподаткування.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар