Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 вересня 2019
8,0 °C
легкий дождь

Статті

У ВІННИЦІ ВІДКРИТО ВИСТАВКУ ГОНЧАРНОГО МИСТЕЦТВА РОМАНА ЧМЕРУКА
08 листопада 2012, 00:00
У ВІННИЦІ ВІДКРИТО ВИСТАВКУ ГОНЧАРНОГО МИСТЕЦТВА РОМАНА ЧМЕРУКА

Гончарство – одне з найдавніших, найбільш таємничих мистецтв людства. З найдавніших часів воно служило людям. Зявившись у неоліті, гончарство стало незмінним супутником людини в побуті, у військових походах, у різних релігійних ритуалах, і після смерті глиняні вироби супроводжували її у потойбіччя. Українське гончарство заглиблюється своїм корінням у часи Трипільської культури. Інтерес до цього виду мистецтва не втрачається й нині.

Вінничани мають змогу з 2 по 15 листопада відвідати виставку гончарного мистецтва відомого українського гончара Романа Чмерука. E творчому доробку майстра нараховується більше 2000 робіт та 5 персональних виставок. За 25 років професійної роботи з керамікою він винайшов свою унікальну технологію виготовлення керамічних виробів. Вони відрізняються від робіт інших майстрів своїм незвичайним кольором і гладкою поверхнею так званої чорнодимленої кераміки, випаленої за спеціальною технологією – без доступу повітря.

На виставці, яка відкрилася у приміщенні Обласного центру народної творчості, представлено близько 100 нових робіт майстра. На відкриття виставки завітало чимало гостей. Друзі, рідні, колеги та представники влади прийшли привітати майстра з відкриттям нової виставки. Голова бюджетної комісії Вінницької області Наталія Гетце від імені голови Вінницької обласної Ради Сергія Татусяка привітала майстра. Вона поділилась своїми враженнями від його робіт.

Мене завжди заворожувало мистецтво гончарства. Одного разу мені довелося попрацювати за гончарним кругом і, можу сказати, що є якась магія в цьому процесі, коли зі шматка глини народжується витвір мистецтва. Глина – унікальний матеріал, вона об’єднує в собі і землю, і воду, і вогонь. І коли дивишся на роботи Романа Чмерука відчуваєш, скільки енергії й тепла несуть в собі ці гончарні твори! Гончарні вироби мають не лише прикладне значення, вони несуть в собі великий гуманістичний потенціал, - зазначила Наталія Гетце. - Існує легенда про гончарну таємницю, що її намагається відкрити кожен гончар. Я хочу побажати пану Роману, нашому талановитому митцю-гончару невтомно шукати цю таємницю і в пошуках народжувати все нові й нові роботи собі і нам на радість. Творчої вам наснаги і вірних шанувальників вашого таланту! Я хочу також подякувати всім працівниками Центру народної творчості за збереження, розвиток народної творчості. Ви робите велику роботу, ви хранителі народної пам’яті!»

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар