Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 серпня 2019
18,3 °C
пасмурно

Статті

У ВІННИЦІ ВІДБУЛАСЬ ВСЕУКРАЇНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ Е-УРЯДУВАННЯ
26 грудня 2012, 00:00
У ВІННИЦІ ВІДБУЛАСЬ ВСЕУКРАЇНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ Е-УРЯДУВАННЯ
22 грудня в конференц-залі Вінницької міської ради відбулась одноденна конференція «Електронне врядування та електронна демократія в муніципальних утвореннях України: партнерство влади та НУО». На зустрічі підбивались підсумки проекту "Формування партнерства громадськості та органів місцевого самоврядування у сфері розвитку публічного Е-урядування", підтриманого Вінницькою міською радою та Міжнародним фондом «Відродження», та обговорювався теперішній стан і перспективи взаємодії органів місцевого самоврядування та неурядових організацій у напрямку впровадження й розвитку системи електронного урядування, а також становлення електронної демократії в містах України.
Розпочав конференцію заступник голови Вінницької міської ради Володимир Слишинський, підкресливши надзвичайну актуальність обраної теми. Він зазначив, що лише шляхом розвитку електронного урядування можливо побудувати справді прозоре місто, комфортне для мешканців, спрямоване на задоволення їх потреб та інтересів.
З вітальним словом виступили також Діана Зубко, менеджер програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження», та Олег Левченко, виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку». Вони звернули увагу на те, що лише тісна взаємодія представників громадськості та влади, встановлення партнерських відносин між ними дадуть змогу розвивати по-справжньому ефективну систему електронного урядування, сприяти становленню електронної демократії як на локальному, так і на загальнонаціональному рівні.
Представники органів місцевого самоврядування таких міст, як Вінниця, Івано-Франківськ, Новоград-Волинський зупинилися більш детально на інструментах електронного урядування, які дають змогу формувати систему влади, відкритої для громадян. Зокрема, директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Олександр Риженко розповів про інноваційні практики Вінниці у напрямку реалізації концепції «Інтелектуальне місто – Smart City». А саме, про електронну реєстрацію до дитячого садка, вдосконалення системи електронного документообігу міської ради, застосування інформаційних технологій в медичній галузі тощо.
Під час свого виступу менеджер по роботі з державним сектором ТОВ «Майкрософт Україна» Валерія Казбан зазначила, що розвиваючи нові технології, важливо пам’ятати для чого саме ми це робимо. Для громадян – це можливість прискорення отримання послуг. Проте найбільше значення впровадження елементів електронного урядування має саме для керівників вищого рівня, адже використання новітніх технологій значно спрощує та прискорює процес розробки стратегічних планів, розподілу ресурсів, допомагає оптимізувати роботу, приймати більш зважені та ефективні рішення.
Виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко розповів про результати виконання проекту «Формування партнерства громадськості та органів місцевого самоврядування у сфері розвитку публічного Е-урядування», який передбачає створення у Вінниці Муніципально-громадського центру електронного урядування, проведення ряду навчань для представників муніципалітетів інших міст, журналістів, державних службовців, представників громадських організацій Вінниці, проведення моніторингу ефективності впровадження системи електронного урядування в 100 найбільших містах України тощо.
Крім того, Олег Левченко окреслив основні напрями роботи Центру в майбутньому. Так планується організовувати навчання вебінарів, проводити on-Lin зустрічі клубу експертів «Е-урядування»; експерти клубу будуть розробляти Стратегію впровадження технологій е-урядування в містах України, проводити одноденні тренінги для представників інших міст України (не менше 2-х стажувань в міс.). Окрім цього, плануються візити до міст України з метою поширення досвіду Вінниці та інших міст у впровадженні е-урядування (не менше 2-х візитів в міс.), участь у конференціях, присвячених питанням розвитку електронного урядування та електронної демократії тощо.
Загалом у конференції взяли участь понад 30 представників органів місцевого самоврядування та неурядових організацій різних міст України (Київ, Одеса, Миколаїв, Чернігів, Новоград-Волинський, Рівне, Херсон та інші). Під час активної дискусії учасники неодноразово висловлювали думку про необхідність внесення певних змін до законодавства, що регулює питання розвитку ІКТ та електронного урядування, формування певних стандартів, активного залучення громадськості до процесу побудови інформаційного суспільства.
Підсумком зустрічі стала підготовка резолюції, в якій учасники конференції звернулися до державної влади з рядом пропозицій, які сприятимуть активному розвитку е-урядування в країні. Мова йшла про нагальну потребу у формуванні та впровадженні ефективного законодавства у сфері розвитку електронного урядування та активне залучення громадськості до формування прозорості та ефективності його інструментів, подолання інформаційної дискримінації вразливих верств населення тощо.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар