Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 серпня 2019
18,3 °C
пасмурно

Статті

У МЕРІЇ ВИЗНАЧИЛИ СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНІ ПРОЕКТИ, НА РЕАЛІЗАЦІЮ ЯКИХ ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ОТРИМАЮТЬ ГРАНТ
21 червня 2012, 00:00
У МЕРІЇ ВИЗНАЧИЛИ СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНІ ПРОЕКТИ, НА РЕАЛІЗАЦІЮ ЯКИХ ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ОТРИМАЮТЬ ГРАНТ
20 червня конкурсна комісія визначила 15 проектів від громадських організацій міста, які отримають фінансову підтримку від мерії для втілення соціально-культурних ідей у життя. Проведення такого конкурсу стало новим напрямком співпраці громадських організацій та Вінницької міської ради.
 Упродовж майже трьох місяців у місті серед громадських організацій тривав конкурс фінансової підтримки на реалізацію соціально-культурних проектів. Загалом надійшло майже три десятки проектів від громадських організацій обласного центру. Після попереднього розгляду проектів конкурсне журі відібрало 16 найкращих ідей.
 Переважна більшість запропонованих проектів будуть впроваджуватися у сфері соціального захисту населення. Втім, було обрано і авторів найкращих ідей щодо роботи з дітьми та молоддю, культурного життя міста та спортивного розвитку. Відтак, грантову підтримку отримає ГО «Гармонія», яка запропонувала одразу декілька цікавих та гідних уваги проектів «Кожна дитина - особлива» (проект щодо інклюзивної освіти) та проект спрямований на підтримку родин, в яких знаходяться діти з обмеженими фізичними можливостями «З родини йде життя людини».
 В цілому, чи не найбільша кількість соціальнозначимих проектів надійшла саме відносно інклюзивної освіти. Так наприклад, асоціація захисту та допомоги інвалідам «Відкриті серця» запропонувала проект «Шкільне самоврядування як ресурс на підтримку інклюзивного руху в освіті міста Вінниці по створенню моделі «Школа для всіх». Автори проекту запропонували створення сприятливого середовища у закладах освіти для діток з інвалідністю не лише за допомогою пандусів та спеціально обладнаних кімнат, а, в першу чергу, через сприйняття шкільною громадою таких дітей як рівних своїм одноліткам.
 Отримають фінансову підтримку міської влади і проекти щодо роботи з дітьми та молоддю. Зокрема, у місті проводитиметься краєзнавча гра «Скарбничка часу», під час якої школярі не лише зможуть проводити цікаво час у розвагах у стилі відомої телевізійної гри «Форт Байяр», а також і дізнаватимуться про історію рідного краю, міста Вінниці тощо. Також у місті буде реалізовано проект літньої школи молодіжної економічної освітньої програми «Лабораторія бізнес-моделювання», де молодь пропонуватиме ідеї для створення бізнесу (краща з яких буде підтримана міською владою).
 Із цікавою та досить актуальною ідеєю дозвілля та розвитку молоді виступила обласна молодіжна організація «Вінницький КВН». Вони запропонували провести фестиваль «Вінниця - столиця військово-повітряних сил України». Основна ідея проекту - «відірвати» молодь від комп'ютерів та зробити цікавим їх дозвілля саме на вулиці. «Раніше дітей неможливо було «загнати» з вулиці до оселі, зараз - навпаки, - говорить Олександр Шемет. - Свого часу ми не знали, що для того, аби пограти у хокей, постріляти з лука потрібно купувати ключку, лук та стріли тощо. Ми все робили власними руками, і це було цікаве та змістовне дозвілля. Мета нашого проекту - зробити так, аби діти знову виходили на двір, розважалися як раніше та спілкувалися між собою, а не через комп'ютер». У якості розваг Олександр Шемет пропонує проводити майстер-класи по виготовленню паперових літаків, орагнізовувати змагання на швидкість виготовлення, дальність та тривалість польотів тощо, адже нинішня молодь, на відміну від попередніх поколінь, навіть не знає, як із звичайного листка паперу створити літак та інші цікавинки. А для переможців цих змагань буде організовано цікаві пізнавальні екскурсії до музею авіації та на аеродром.
 Міський голова Володимир Гройсман під час презентації цього проекту зазначив, що ідея відновлення соціалізації підлітків та дітей є досить важливою. «Свого часу на одному із засідань Ради підприємців мене запитали: що робити із дітьми на вулиці? На що я відповів, а як багато дітей ви бачите на вулиці, - каже Володимир Гройсман. - На сьогоднішній день дітей відірвати від соціальних мереж, комп'ютерних ігор тощо майже неможливо, і в нас з'явилась проблема - діти навіть не хочуть виходити надвір, гратися з однолітками. Ця проблематика є досить актуальною та важливою, і якщо на наступний рік у нас будуть такі проекти, ми будемо їх обов'язково підтримувати та розвивати».
 Також очільник Вінниці зазначив, що незважаючи на те, що реалізація грантових програм спільно із громадськими організаціями міста проводиться вперше, їх з кожним роком повинно ставати все більше. «Важливо, коли громадські організації та міська рада об'єднують свої зусилля на реалізацію різних питань для вирішення тих чи інших проблем, які турбують нашу громаду. Для нас важливо те, що саме громадські організації включаються в цей процес і презентують свої ідеї, бачення, вирішення тих чи інших питань, - говорить Володимир Гройсман. - Хочу вас запевнити у тому, що ми будемо продовжувати ці програми і надалі, адже ми зацікавлені у тому, щоб суспільне життя було активним».

Департамент у справах ЗМІ
 та зв'язків з громадськістю Вінницької міської ради
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар