Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 вересня 2019
9,9 °C
слегка облачно

Статті

ТРИМАЄМО ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ ПІД КОНТРОЛЕМ
13 червня 2012, 00:00
ТРИМАЄМО ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ ПІД КОНТРОЛЕМ

Цукровий діабет – це хронічне захворювання, яке потрібно контролювати усе життя. Оскільки безвідповідальне ставлення до даної хвороби веде до розвитку гострих та хронічних ускладнень, що є небезпечними для життя та значно погіршують його якість. Лікування цукрового діабету без самоконтролю подібне до морського плавання без компасу. Під самоконтролем розуміють наступне: контроль рівня глюкози в крові; контроль глюкози в сечі; контроль вмісту ацетону в сечі; контроль рівня глікованого гемоглобіну 1 раз на 3 місяці; контроль біохімічних показників крові – холестерин, тригліцериди, ліпопротеїди низької та високої щільності; контроль за харчуванням (хлібні одиниці) та вагою тіла; контроль артеріального тиску; ведення щоденника самоконтролю.

Визначення рівня цукру в крові за допомогою глюкометра слід проводити перед прийомом їжі, через 2 години після їжі, перед сном та натще, що є необхідним для контролю дози інсуліну. Цільовими значеннями контрольних показників є: глюкоза крові натще – до 5.5 ммоль/л; глюкоза крові через 2 год після їжі – менше 7.5 ммоль/л; загальний холестерин – менше 4.5 ммоль/л; ліпопротеїди низької щільності – менше 2.5 ммоль/л; ліпопротеїди високої щільності – більше 1.0 ммоль/л; АТ менше 130/80 мм.рт.ст.; рівень глікованого гемоглобіну ≤ 6,5% (показник компенсації цукрового діабету за 3 місяці). Поява ацетону в сечі (визначається за допомогою візуальних тест-смужок) є ознакою декомпенсації цукрового діабету і потребує негайної корекції дози інсуліну чи зміни тактики лікування лікарем. Проводити дане визначення слід, якщо рівень цукру крові неодноразово перевищував 14 ммоль/л. У здорових людей та хворих з компенсованим цукровим діабетом цукру в сечі немає. Визначення проводиться за допомогою візуальних тест-смужок. Тест-смужка, змочена в сечі, змінює колір залежно від рівня цукру в ній. Визначені усі рівні цукру, введені дози інсуліну або прийняті цукрознижуючі препарати, фізичне навантаження, харчування необхідно заносити в щоденник самоконтролю, що дасть змогу разом з лікарем провести необхідну корекцію в лікуванні.

Пам’ятайте, що лише при поєднанні самоконтролю та якісного лікування Ви зможете добре себе почувати, надовго зберегти працездатність та жити повноцінним життям!

Олександра Євгенівна Кузьмінська,

лікар-методист ВОКЕД

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар